Zamknij
REKLAMA

Konwent w Starostwie

11:14, 18.10.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Dyrektor SPS ZOZ w Lęborku, Marta Frankowska zachęcała miejskich i gminnych samorządowców do wspierania realizowanych w szpitalu projektów, a dzieje się sporo. Niedawno zakończył się projekt e-zdrowie, który umożliwia prowadzenie pełnej elektronicznej dokumentacji medycznej wraz z obsługą e-recept i e-skierowań, dostępem do zdalnej rejestracji na wybrane usługi oraz wglądem do EDM, dostępem do historii danych i wyników pacjentów. Dzięki modułowi rejestrującemu nazwy zapisywanych leków, ich dawki oraz znane interakcje, projekt – oprócz innych wielowymiarowych korzyści - wpłynął na realną poprawę bezpieczeństwa pacjenta. Szpital zrealizował również dwa projekty modernizacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Obecnie kończą się prace remontowe w obiektach uruchomionego niedawno Centrum Zdrowia Psychicznego. Trwa też realizacja projektu rehabilitacji kardiologicznej, którego zakończenie przewidziano na przyszły rok.


Kolejnym tematem omawianym podczas konwentu były sprawy drogownictwa i remontu dróg na terenie powiatu lęborskiego. Od lat realizowana jest dobra praktyka współfinansowania remontów przez powiat i gminy, na których terenie leży droga. To rozwiązanie pozwala wykonać więcej i lepiej, niż w przypadku, kiedy finansowanie odbywałoby się samodzielnie przez powiat i gminy. W rozmowach nakreślono kierunki przyszłej współpracy w tym zakresie, jednak na konkrety trzeba będzie poczekać do uchwalenia przyszłorocznych budżetów w samorządach. Jak podkreślają uczestnicy konwentu, najważniejsze w tym przypadku jest jednak to, że wola współpracy w tym zakresie jest niezmienna, co dobrze rokuje przyszłym inwestycjom drogowym. Przypomnijmy, że aktualnie trwa realizacja inwestycji przebudowy drogi w kierunku Popowa, opartej o porozumienie powiatowo-gminne, wykraczające zasięgiem poza powiat lęborski - współtworzą je Powiat Lęborski, Gmina Cewice i Gmina Linia w powiecie wejherowskim.


W trakcie konwentu rozmawiano również o ogólnie pojętym rozwoju gospodarczym przy wykorzystaniu lokalnego potencjału i możliwości logistyki Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Uczestniczący w konwencie Krzysztof Trawicki, zachęcał samorządowców do zawierania z PARR porozumień o współpracy. Ich celem miałoby być zwiększenie skuteczności działań w obszarze Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej poprzez pozyskiwanie i obsługę przedsiębiorców zainteresowanych realizacją nowych inwestycji w oparciu o decyzję o wsparciu w ramach rządowego programu Polska Strefa Inwestycji. Częścią planowanych działań na podstawie porozumienia, byłoby stworzenie ujednoliconego systemu wymiany informacji w pozyskiwaniu i obsłudze przedsiębiorców, zainteresowanych realizacją inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, wymiana informacji w zakresie obsługi inwestorów, koordynacja obsługi zapytań w zakresie projektów inwestycyjnych, koordynacja informacji o wydarzeniach gospodarczych, spotkaniach, szkoleniach. Ważnym elementem współpracy byłaby również współpraca w zakresie uwzględnienia potrzeb rynku pracy w procesie kształcenia, a  także wspólne działania na rzecz polepszenia współpracy między przedsiębiorcami, lokalną społecznością i partnerami społecznymi.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone