Zamknij
REKLAMA

Przedłużenie terminu zamieszczania sprawozdań

08:45, 29.05.2020 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

Wyjątkowo sprawozdania za rok 2019 rok organizacje zamieszczają w bazie do 15 października 2020 roku ze względu na epidemię COVID-19.  Wynika to z § 1 rozporządzenia  Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z dnia 18 maja 2020 r.w sprawie określenia innego terminu w zakresie zamieszczenia przez organizacje pożytku publicznego sprawozdania merytorycznego z działalności i sprawozdania finansowego w roku 2020 (Dz. U. poz. 906).

Organizacje pożytku publicznego zamieszczają zatwierdzone przez właściwy organ organizacji sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie merytoryczne ze swojej działalności za ubiegły rok w bazie sprawozdań organizacji pożytku publicznego. Obowiązek ten dotyczy wszystkich organizacji pożytku publicznego, bez względu na to, czy były uprawnione do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych, czy też nie.

Jeśli rok obrotowy organizacji pożytku publicznego jest inny niż rok kalendarzowy, organizacja zamieszcza sprawozdania za 2019 rok do 30 listopada 2020 roku.

Nie ma znaczenia, czy organizacja w 2019 roku otrzymała środki z 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych, czy też nie, gdyż obowiązek sprawozdawczy dotyczy każdej organizacji pożytku publicznego, która w danym roku sprawozdawczym posiadała status organizacji pożytku publicznego.

Baza sprawozdań organizacji pożytku publicznego oraz instrukcja zamieszczania sprawozdań za 2019 rok znajdują się na stronie www.niw.gov.pl/opp/sprawozdania-opp. Aby się zalogować, należy kliknąć na czerwony prostokąt zamieszczenie sprawozdań, wpisać 10-cyfrowy nr KRS organizacji i hasło.

Źródło cewice.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz