Zamknij
REKLAMA

Strategia rozwoju elektromobilności

06:00, 09.08.2020 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

10 sierpnia (poniedziałek) o godz. 12.00 odbędzie się ogólnodostępny panel ekspercki w związku z opracowywaną w Powiecie Lęborskim Strategią Rozwoju Elektromobilności. Dzięki transmisji internetowej, każdy będzie mógł zadać pytanie specjalistom.

Panel ekspercki z udziałem sektora nauki i biznesu odbędzie się w ramach trwających konsultacji społecznych, dotyczących opracowania dokumentu „Strategia Rozwoju Elektromobilności dla Powiatu Lęborskiego na lata 2020-2035”. Opracowaniem dokumentu strategii zajmuje się Pomorska Grupa Konsultingowa SA. w Bydgoszczy.

Panel ekspercki odbędzie się w poniedziałek, 10 sierpnia, o godz. 12.00. W związku z pandemią, panel będzie miał charakter zdalny. Paneliści będą debatowali w Starostwie Powiatowym w Lęborku, a mieszkańcy miasta będą mogli uczestniczyć w panelu dzięki transmisji ze spotkania z możliwością zadawania pytań  na platformie:

https://www.youtube.com/channel/UC2SlxbZjJUfZnFBDz_XpWwg/videos

Pytania od mieszkańców do panelistów będzie można zadawać na chatcie na platformie internetowej. Podczas panelu z udziałem ekspertów poruszone zostaną m.in. takie zagadnienia jak:

- Analiza możliwości budowy infrastruktury zasilającej samochody w energię elektryczną na terenie miasta, firm oraz przy domach prywatnych.

- Przegląd możliwości dofinansowania zakupu samochodów elektrycznych oraz przywilejów związanych z jego posiadaniem na terenie Powiatu Lęborskiego.

- Analiza możliwości zapewnienia niezbędnej energii elektrycznej dla urządzeń technicznych, umożliwiających ładowanie pojazdów elektrycznych na terenie miasta.

- Analiza możliwości utworzenia sieci parkingów uprzywilejowanych dla pojazdów elektrycznych.

- Zasady funkcjonowania transportu publicznego opartego o pojazdy o napędzie elektrycznym.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%