Zamknij
REKLAMA

Uprawa maku i konopi włóknistych

15:00, 08.09.2020 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

Sejmik Województwa Pomorskiego rozpoczął prace w sprawie określenia ogólnej powierzchni  przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych  oraz rejonizacji tych upraw w 2021r.. Zgodnie z art. 46 ust. 8 ustawy z dnia 29 lipca 2005r o przeciwdziałaniu narkomani (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 852 ze zm.) sejmik województwa,  po zasięgnięciu opinii ministra właściwego do spraw  zdrowia oraz ministra właściwego do spraw rolnictwa,  określi, w drodze uchwały, ogólną powierzchnię przeznaczoną corocznie pod uprawy maku i konopi włóknistych oraz rejonizację tych upraw.

Jednocześnie zgodnie z  art. 47 ust.1 w/w ustawy zezwolenie na uprawę maku lub konopi włóknistych  wydaje wójt (burmistrz, prezydent miasta) właściwy ze względu na miejsce położenia uprawy, pod warunkiem ujęcia planowanej powierzchni (ha) i miejsca uprawy (gminy) w Uchwale Sejmiku Województwa Pomorskiego na rok, którego dotyczy uprawa. 

W związku z powyższym do dnia 22 września 2020 r. zainteresowani producenci lub  punkty skupowe,  mogą zgłaszać na piśmie do:

Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk, informację o powierzchni i rejonizacji upraw maku i konopi włóknistych na 2021 rok.

W zgłoszeniu należy podać następujące dane:

  1. imię i nazwisko lub nazwa podmiotu zgłaszającego,
  2. miejsce zamieszkania/ adres siedziby zgłaszającego,
  3. dane kontaktowe: telefon, adres e-mail,
  4. czy zgłaszający jest producentem , czy prowadzącym skup,
  5. wskazanie gatunku uprawy (mak, mak niskomorfinowy, konopie włókniste),
  6. cel prowadzenia uprawy,
  7. lokalizacja uprawy (na terenie jakiej gminy woj. pomorskiego  planowana jest uprawa),
  8. powierzchnia uprawy w ha na terenie gminy. 

Zgłoszone plantacje,  ich powierzchnia i lokalizacja,  zostaną  ujęte w   Uchwale Sejmiku Województwa Pomorskiego na rok 2021 r.  co jest jednym z warunków wydania   zezwolenia przez Burmistrza Lęborka na uprawę lub skup  maku lub konopi włóknistych.

Informacja dotycząca prac nad Uchwałą Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw w 2021 roku

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%