Zamknij
REKLAMA

Spotkanie z rzecznikiem rządu w Starostwie

05:00, 08.12.2020 | K.L
Skomentuj Fot: powiat-lebork.com
REKLAMA

Władze Powiatu Lęborskiego spotkały się w minioną sobotę (05.12) z posłem Piotrem Müllerem, rzecznikiem rządu. Rozmowy głównie dotyczyły inwestycji na terenie powiatu.

W starostwie rozmawiano o szansach rozwojowych dla powiatu lęborskiego związanych z Rządowym Funduszem Inwestycji Lokalnych oraz Funduszem Dróg Samorządowych. Z posłem Piotrem Müllerem rozmawiali: Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski, Edmund Głombiewski – Wicestarosta Lęborski i członek Zarządu Powiatu Lęborskiego Jacek Perłak. Ze względu na ograniczenia epidemiczne, spotkanie odbyło się w bardzo wąskim gronie. W dyskusjach wzięli także udział Mirosława Kaczyńska – Radna Sejmiku Województwa Pomorskiego i Marcin Brodalski, Kierownik Biura Poselskiego posła Müllera w Lęborku.

Do tej pory powiat lęborski mógł liczyć wielokrotnie na wsparcie ze strony rzecznika rządu. Dzięki zaangażowaniu posła Müllera możliwe stało się m.in. dofinansowanie zakupu ambulansu, Premier Mateusz Morawiecki przyznał środki z rezerwy finansowej na budowę Domów dla Dzieci, możliwe stało się również uzyskanie pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na bardzo korzystnych warunkach, a także na pomoc można było liczyć w realizacji bieżących inwestycji. Nie bez znaczenia również dla przyszłego rozwoju powiatu jest udział posła w tworzeniu przychylnego klimatu dla prowadzenia strategicznej na skalę regionu inwestycji – budowy trasy S6.

Jak mówi wicestarosta Edmund Głombiewski, sobotnie rozmowy z ministrem Müllerem były na tyle owocne, że ich pozytywne skutki już wkrótce odczują mieszkańcy powiatu. Starosta Alicja Zajączkowska wskazuje na fakt, że pomimo trudnego dla wszystkich samorządów czasu pandemii, Powiat Lęborski mógł zrealizować szereg przedsięwzięć dzięki Rządowemu Funduszowi Inwestycji Lokalnych. Wśród nich znalazły się: przebudowa drogi Redkowice – Janowiczki, drogi łączącej krajową „szóstkę” z Dziechlinem, wykonanie specjalistycznych instalacji bezpieczeństwa przeciwpożarowego wraz z zabezpieczeniem przeciwpożarowym auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych. Środki z funduszu wsparły także wymianę dźwigu osobowego w DPS 1 i dostosowanie go do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz modernizację osobowej windy w DPS nr 2. Ogółem tylko w ramach tego funduszu powiat zyskał ponad 1,5 mln zł dofinansowania.

Piotr Müller w miniony weekend spotkał się również z innymi samorządowcami powiatu lęborskiego. Odwiedził Nową Wieś Lęborską, Cewice i Łebę, gdzie m.in. wizytował budowę Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Morskiego, finansowaną ze środków rządowych.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KlimatologKlimatolog

0 0

Po latach zamrożenia przez rząd PiS budowy S6, podobno "coś drgnęło", choć już są problemy. O linii kolejowej i dwóch torach do Wejherowa nadal cisza. Jeden z najbardziej obciążonych szlaków jednotorowych w kraju... 20:47, 09.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%