Zamknij
REKLAMA

Kolejne rządowe środki na inwestycje w powiecie

11:00, 10.12.2020 | K.L
Skomentuj Fot: powiat-lebork.com
REKLAMA

Kolejne rządowe środki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafią wkrótce do regionu lęborskiego. Aż 14 mln zł zostanie przyznanych na realizację inwestycji w ogłoszonej dzisiaj drugiej turze konkursowej. W pierwszej turze, w okresie letnim miasta, gminy i powiat otrzymały już łącznie 9 mln zł.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program stworzony na potrzeby społeczności lokalnych. Jego działanie jest szczególnie istotne zarówno w zakresie dużych, jak i mniejszych inwestycji przeprowadzanych w najbliższym otoczeniu mieszkańców. Każda zmiana, jaką twórcy programu wprowadzają ma na celu dobro regionu i szeroko pojęty lokalny rozwój. W obu turach postępowania konkursowego łączna kwota wsparcia to aż 23 mln. zł.

Program Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to ogromny zastrzyk dla samorządów w trudnych czasach. Nie możemy pozwolić, aby gminy i powiaty przestały się rozwijać. Teraz szczególnie gdy spędzamy większość czasu w swoich domach potrzebne są inwestycje bliskie nam. Nasz region otrzymał łącznie 23 mln złotych w ciągu zaledwie kilku miesięcy. To szansa na rozwój społeczności lokalnych, wierzę że włodarze dobrze zagospodarują te środki, aby przyniosły one widoczną korzyść dla mieszkańców – mówi Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu i Poseł na Sejm RP.

Źródłem finansowania programu są środki z funduszu COVID-19. W pierwszym rozdaniu środków w ramach RFIL, Powiat Lęborski mógł zrealizować dwie ważne lokalnie inwestycje drogowe: przebudowę drogi powiatowej nr 1311G na odcinku od Redkowic do Janowiczek, przebudowę drogi powiatowej nr 1325G od DK 6 do Dziechlina. W Domach Pomocy Społecznej udało się usprawnić środki transportu wewnętrznego: DPS 1 otrzymał windę dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych, zaś w DPS 2w pełni zmodernizowano windę wraz z 4 przystankami. Środki z programu w pełni pokryły koszty wykonania instalacji SSP i DSO oraz zabezpieczenie drewnianych elementów nad sufitem auli do stopnia trudno zapalnego w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych.

Kolejne środki, jakie Powiat otrzyma – zostaną wykorzystane na adaptację budynku po placówce opiekuńczo-wychowawczej na Centrum Usług Społecznych, termomodernizację budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Lęborku oraz poprawę bezpieczeństwa przeciwpożarowego w jednostkach Powiatu Lęborskiego – w szkołach ponadpodstawowych, szpitalu i w budynku starostwa.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%