Zamknij
REKLAMA

Sprawdzony sposób na przesłonięcie okien - rolety materiałowe wolnowiszące

00:00, 17.05.2021 | artykuł sponsorowany
Fot. materiały promocyjne ANWIS

Ponad 83% osób czuje się bezpiecznie we własnym domu. Z kolei dla 97% to poczucie jest najważniejszą potrzebą emocjonalną związaną z przestrzenią, w której żyjemy.* W ostatnich miesiącach spędzamy w naszych mieszkaniach coraz więcej czasu. Każdy z nas chociaż raz miał ochotę zmienić coś w swoim wnętrzu. Dobrym sposobem na szybką metamorfozę każdego pomieszczenia są odpowiednie dodatki np. rolety materiałowe wolnowiszące. Wybierać możemy spośród wielu dostępnych na rynku wzorów tkanin. Zmiana osłon okiennych na nowe sprawi, że w swoim mieszkaniu poczujemy się jak w zupełnie nowym miejscu. Przekonaj się jakie to proste!

Dużą przestrzeń w każdym pomieszczeniu zajmuje aranżacja okienna. Zwłaszcza, gdy w naszych domach przeważają duże przeszklenia. Ważne jest więc to, by zaaranżować je w odpowiednim guście. Mamy tutaj bardzo duże możliwości, a hamuje nas jedynie nasza własna wyobraźnia. Możemy bawić się zarówno strukturami, jak i barwami rolet materiałowych. Od czego zacząć i co zrobić, by osłony okienne były odpowiednio dopasowane, a co równie ważne odpowiadały naszym wymaganiom?

Kolor ma znaczenie

Ponad 60% z nas ma świadomość, że kolor jest najważniejszym czynnikiem podczas wyboru produktów codziennego użytku. Kolor rolety powinien zatem być odpowiednio dobrany do wystroju pomieszczenia oraz do naszych indywidualnych preferencji. Dzięki temu uzyskamy harmonijne wykończenie całego wnętrza. Efekt? Eliminacja chaosu, który zaburzy przestrzeń.

- Decydując się na rolety materiałowe wolnowiszące tak naprawdę mamy 3 możliwości łączenia kolorów rolet do reszty pokoju. Należą do nich zestawienia monochromatyczne, kontrastowe lub harmonijne

- tłumaczy Agnieszka Gołębiewska, kierownik działu marketingu firmy ANWIS.

Monochromatyczne zestawienia bazują na jednej barwie. Jeżeli mamy szare ściany, również tkaniny roletowe powinny być utrzymane w odcieniach szarości. Z kolei kontrastowe zestawienie kolorów tworzymy dodając do wystroju wnętrza barwy mocne, przykuwające wzrok. Może to być na przykład czerwień i czerń. W zestawieniu harmonijnym główny nacisk kładziemy na barwy, które w świetle słonecznym łagodnie przenikają się, stanowiąc doskonałe dopasowanie. Za przykład mogą tu posłużyć odcienie błękitów i zieleni, lub żółci i pomarańczy.

Tkaniny o wyraźnej strukturze

Innym pomysłem na ożywienie wnętrz jest zabawa strukturami. Jeżeli nasze meble w pokoju charakteryzuje wysoki połysk, rolety materiałowe wolnowiszące powinny być stworzone z tkaniny o wyrazistej strukturze. W połączeniu z puchatymi poduszkami na kanapie oraz dywanem w delikatne wzory, otrzymamy zestawienie idealne. Dobrze, aby w takiej aranżacji przedmioty o różnych strukturach miały ten sam, lub zbliżony do siebie kolor. Uzyskamy w ten sposób wyjątkowy i cieszący nasze oko efekt.

Wystrój wnętrza a dodatki

Jeśli chcemy wnieść do naszych pomieszczeń unikalny styl, powinniśmy udekorować je odpowiednimi dodatkami. Mówimy tu o przedmiotach takich jak wazony, poduszki, czy dywany. Możemy je również zestawiać kolorystycznie, zgodnie z własną estetyką.

Ważne jednak są również dodatki kolorystyczne zastosowane na roletach. Mimo że jednokolorowe rolety materiałowe wolnowiszące mogą wydawać się być bardziej uniwersalne, chcąc wyrazić siebie w czasie tworzenia aranżacji, warto postawić na wzorzyste materiały rolet. Staną się one wtedy nie tylko tłem dla całości wystroju, ale wyraźnym akcentem wnętrza.

- Biorąc pod uwagę wskazówki ekspertów w projektowaniu wnętrz, każdy z nas może skomponować atrakcyjną aranżację wnętrza - mówi Agnieszka Gołębiewska z firmy ANWIS. - Wystarczy nasza kreatywność, nowa roleta i kilka dodatków, byśmy znaleźli się w zupełnie nowym pomieszczeniu.

*źródło: Raport IKEA „Życie w domu”, czyli jak pandemia zmieniła nasze podejście do czterech kątów, 2021r.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%