Zamknij
REKLAMA

Zgłoszenia na KMZB przyczyną eliminacji z ruchu piratów drogowych

08:00, 02.06.2022 | KL
Skomentuj Fot. mapy.geoportal.gov.pl
REKLAMA

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to skuteczna aplikacja, dzięki której każdy może przekazać Policji informacje o zagrożeniach występujących w miejscu swojego zamieszkania. Wszystkie sygnały o niebezpieczeństwie są przez mundurowych weryfikowane. Zgłoszenia w powiecie lęborskim, w tym roku, najczęściej dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości.

Najwięcej zgłoszeń naniesionych na mapę powiatu lęborskiego od początku tego roku dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, głównie w terenie zabudowanym. Każdą taką informację policjanci potraktowali bardzo poważnie i we wskazanych miejscach, gdzie potwierdzili zagrożenie, przeprowadzili szereg kontroli drogowych. W efekcie wyeliminowali w z ruchu drogowego 29 kierujących pojazdami, którzy w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h, jechali z prędkością przekraczającą 100 km/h. Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy na trzy miesiące. Zgodnie z nowym taryfikatorem ukarani też zostali wysokimi mandatami, wynoszącymi co najmniej 1500 zł.

Policja przypomina, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków. Dlatego wszystkim osobom, którym nie jest obojętne bezpieczeństwo w ruchu drogowym, dziękują za sygnały.

Źródło: KPP Lębork

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%