Zamknij
REKLAMA

Pojazd przewrócony na pobocze - kierowca pijany!

11.12, 05.07.2022 KL Aktualizacja: 11.14, 05.07.2022
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Kierowca pojazdu, który przewrócił się na pobocze to jeden z sześciu wyeliminowanych w miniony weekend z ruchu drogowego. Wśród zatrzymanych do kontroli byli też rowerzyści.

W miniony weekend  trzej kierujący w powiecie lęborskim stracili prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości. Czwarty nie miał nawet uprawnień do prowadzenia pojazdów. Dwóch kolejnych – to pijani rowerzyści, ukarani mandatami w wysokości 2500 zł

W piątek po godzinie 22:00 w Leśnicach na krajowej „szóstce” doszło do zdarzenia, gdzie kierujący kią 39-latek z gminy Cewice stracił panowanie nad autem i zjechał na pole. Auto przewróciło się na bok. Jak się okazało, mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów, a badanie alkotestem wskazało obecność ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. 39-latek został przewieziony do szpitala. Wkrótce odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, pomimo braku uprawnień i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi odholowali jego auto i zatrzymali dowód rejestracyjny.

Następnego dnia po południu policjanci patrolujący teren gminy Nowa Wieś Lęborska wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Obydwaj to mieszkańcy tej gminy, Jeden z nich, 27-latek, miał w organizmie ponad promil alkoholu, natomiast u drugiego, 54-letniego mężczyzny alkotest wykazał obecność prawie 2,5 promila. Policjanci nałożyli na obydwu mandaty w wysokości 2500 zł i zakazali im dalszej jazdy.

Z prawem jazdy pożegnali się trzej kolejni pijani kierowcy. W niedzielę nad ranem w Nowej Wsi Lęborskiej mundurowi zatrzymali 30-latka z Lęborka, podejrzewanego o prowadzenie passata w stanie nietrzeźwości. Pijany mężczyzna, który miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu znieważył interweniujących policjantów i stawiał im opór. Został obezwładniony i doprowadzony do lęborskiej komendy. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

Z kolei po godzinie 8 rano w tej samej miejscowości policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego audi 40-latka z Lęborka. Badanie alkotestem wykazało, że miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. A kilka godzin później prawo jazdy stracił 27-latek z gminy Wicko, który w Lęborku prowadził chevroleta na „podwójnym gazie”. Ten kierowca miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Policja apeluje! Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest jedną z najczęściej powtarzających się tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Pijani kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie samych ale również dla otoczenia. Nie pozwólmy na to by czyjeś zdrowie i życie było zagrożone. Jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenie, że za kierownicą siedzi nietrzeźwa osoba, niezwłocznie alarmujmy Policję.

Źródło: KPP Lębork

 

 

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%