Zamknij
REKLAMA

Uniemożliwił dalszą jazdę pijanej kobiecie!

08.05, 07.07.2022 KL
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Dużą odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec gminy Wicko, który uniemożliwił dalszą jazdę pijanej kobiecie. Mężczyzna odebrał jej kluczyki od samochodu i powiadomił Policję. Kierująca mercedesem 32-latka miała w organizmie dwa promile alkoholu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi jej kara 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek przed południem dyżurny lęborskiej komendy został poinformowany o ujęciu nietrzeźwej kierującej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w Garczegorzu (gm. Nowa Wieś Lęborska) osoba kierująca mercedesem nie udzieliła mu pierwszeństwa przejazdu i jechała od prawej od prawej do lewej krawędzi jezdni. Mężczyzna zadzwonił pod numer 112 i pojechał za tym autem. Gdy mercedes zatrzymał się na bocznej uliczce, świadek wyczuł, że siedząca za kierownicą kobieta nie jest trzeźwa i odebrał jej kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę. Skierowani na miejsce policjanci poddali tę kobietę badaniu alkotestem. Okazało się, że 32-letnia mieszkanka Lęborka miała w organizmie dwa promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy i wkrótce przedstawią zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. 32-latce grozi kara 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów przez co najmniej 3 lata.

Reakcja świadka, który nie pozostał obojętny i uniemożliwił pijanej kobiecie dalszą jazdę, zasługuje na pochwałę. Pamiętajmy! Osoby siadające za kierownicą pod wpływem alkoholu, stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego jeśli mamy podejrzenie kierowania pojazdem przez nietrzeźwą osobę, nie wahajmy się zadzwonić na Policję. Na każde takie zgłoszenie mundurowi reagują niezwłocznie. Ale uwaga! - ostrzegają mundurowi. Pamiętajmy też, aby nie interweniować na „własną rękę” w sytuacji, która może stanowić zagrożenie dla naszego własnego bezpieczeństwa.

Źródło: KPP Lębork

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%