Zamknij
REKLAMA

Pijani cykliści to plaga?

13.12, 18.07.2022 KL Aktualizacja: 13.13, 18.07.2022
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

W ciągu tylko dwóch ostatnich dni lęborscy mundurowi wyeliminowali z ruchu czterech rowerzystów będących pod wpływem alkoholu. Niestety takich osób na drogach powiatu nie brakuje i dlatego funkcjonariusze stosują wobec nich zasadę "zero tolerancji".

Rowerzyści, jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są bardziej narażeni na tragiczne następstwa wypadków drogowych niż kierujący samochodami. Dodatkowo cyklista „po spożyciu” sam stanowi zagrożenie dla innych. Niestety takich osób na drogach naszego powiatu nie brakuje. W ciągu tylko dwóch ostatnich dni lęborscy mundurowi wyeliminowali z ruchu czterech rowerzystów będących pod wpływem alkoholu.

Mandatem w kwocie 1000 złotych został ukarany w sobotę przed godziną 8 rano 72-latek, który w Mostach jechał rowerem w stanie po użyciu alkoholu. Taką samą grzywnę będzie musiał też zapłacić 54-letni cyklista, zatrzymany do kontroli dzień później w Lęborku. Okazało się bowiem, że miał w organizmie prawie pół promila alkoholu. Natomiast pięciokrotnie wyższe stężenie alkoholu (około 2,5 promila) mundurowi wykryli u 48-latka, poruszającego się rowerem drogami Nowej Wsi Lęborskiej. Ostatni ujawniony wczoraj na terenie Mostów 23-letni cyklista miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Policyjne interwencje skutkowały nałożeniem na nietrzeźwych rowerzystów mandatów w wysokości 2500 zł.

Policjanci apelują! Każdy nietrzeźwy użytkownik drogi stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu. Dotyczy to zarówno kierujących pojazdami mechanicznymi, hulajnogami elektrycznymi, uto, rowerzystów jak i pieszych. Na tragiczne następstwa wypadków najbardziej narażeni są ci uczestnicy ruchu drogowego, których nie chronią pasy bezpieczeństwa ani karoseria. To oni w przypadku zderzenia z pojazdem mają najmniejsze szanse na uniknięcie poważnych obrażeń.

Źródło: KPP Lębork

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%