Zamknij
REKLAMA

W Lęborku ujawniono miejsce nielegalnych gier hazardowych

14.18, 20.07.2022 KL Aktualizacja: 14.19, 20.07.2022
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Lęborscy kryminalni oraz funkcjonariusze KAS ujawnili miejsce nielegalnych gier hazardowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli 7 automatów do gry a ponadto ustalili, że w lokalu najprawdopodobniej dochodziło do nielegalnego poboru energii.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili w Lęborku lokal, w którym najprawdopodobniej były  urządzane nielegalne gry hazardowe. Mundurowi zdobyli też wcześniej  informację, że w tym miejscu może dochodzić do kradzieży energii. Wczoraj w obecności przedstawiciela dostawcy energii oraz funkcjonariuszy KAS mundurowi weszli do lokalu i potwierdzili swoje przypuszczenia. Okazało się, że znajduje się tam licznik prądu, który wcześniej został zdemontowany i przeniesiony z innego nieużytkowanego pomieszczenia, należącego do innego właściciela. Natomiast eksperymenty procesowe, przeprowadzone na siedmiu automatach do gier potwierdziły, że maszyny służą celom komercyjnym.

Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu ślady i dowody. Za kradzież prądu grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. A organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy jest zagrożone karą 3 lat pozbawienia wolności i karą administracyjną w wysokości nawet 100 tysięcy złotych od każdego zabezpieczonego urządzenia.

Źródło: KPP Lębork

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%