Zamknij
REKLAMA

32 wykroczenia drogowe jednego dnia!

12.47, 24.08.2022 KL Aktualizacja: 12.48, 24.08.2022
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Lęborscy policjanci podczas tylko wczorajszego dnia ujawnili 32 wykroczenia w ruchu drogowym. Wczoraj, na terenie powiatu i całego województwa, prowadzone były działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

23 sierpnia br. lęborscy policjanci prowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ich celem było zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych, rowerzystów, użytkowników hulajnóg elektrycznych oraz urządzeń transportu osobistego. Na szczęście w tym okresie na terenie naszego powiatu mundurowi nie odnotowali żadnego poważnego zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale nie obyło się bez mandatów karnych dla kierujących pojazdami silnikowymi i jednośladami oraz pouczeń dla pieszych i rowerzystów.

Funkcjonariusze ujawnili ogółem 32 wykroczenia w ruchu drogowym. Większość z nich, bo 25, zostało popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi, w tym 17 kierowców  przekroczyło prędkość w rejonie przejść dla pieszych. Ponadto mundurowi interweniowali wobec 4 pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz 3 rowerzystów niekorzystających z drogi dla rowerów. Policyjne interwencje skutkowały mandatami karnymi oraz pouczeniami.

Przypominamy, że zarówno piesi i rowerzyści są najbardziej narażeni na poważne następstwa wypadków. W przypadku zderzenia z samochodem to właśnie oni mają najmniejsze szanse na uniknięcie poważnych obrażeń. Dlatego każdy uczestnik ruchu drogowego powinien wzmóc czujność w okolicach osiedli mieszkaniowych, przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów czy przystanków autobusowych. Kierowcom przypominamy, że niezmiernie ważne jest bezwzględne stosowanie się do ograniczeń prędkości i zwalnianie w miejscach, gdzie zarówno przepisy jak i zdrowy rozsądek tego wymagają. (KPP Lębork)

Źródło: KPP Lębork

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%