Zamknij
REKLAMA

Kierowca BMW ukarany według znowelizowanych przepisów

16.26, 20.09.2022 KL
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Policjanci z lęborskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego bmw za wyprzedzanie innego pojazdu przed przejściem dla pieszych. Na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych. To o 5 więcej niż przed 17 września br.

19 września około godziny 7:30 w Steknicy (gmina Wicko) policjanci z lęborskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego bmw 39-latka z powiatu słupskiego. Mężczyzna wyprzedzał inny pojazd przed przejściem dla pieszych, omijając przy tym wysepkę z lewej strony. Za popełnione wykroczenie 39-latek został ukarany przez mundurowych mandatem w wysokości 1500 zł, a na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych. To o 5 więcej niż przed 17 września br., kiedy zaczęło obowiązywać nowe rozporządzenie w sprawie ewidencji kierujących pojazdami naruszających przepisy ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenie mężczyzna będzie też musiał zapłacić mandat w wysokości 1500 zł.

Nieodpowiedzialny kierowca musi się liczyć z tym, że jeśli w ciągu najbliższych dwóch lat popełni to samo wykroczenie, kwota mandatu wyniesie już nie 1500, a 3000 zł w ramach tzw. „recydywy”. Dodatkowo jego konto powiększy się o kolejne 15 punktów karnych, co już będzie się wiązało z utratą prawa jazdy.

Znowelizowane przepisy prawa ruchu drogowego zakładają m.in., że punkty karne będą kasowane dopiero po upływie 2 lat, a nie jak wcześniej po roku i to nie od dnia popełnienia wykroczenia, a od daty zapłacenia mandatu. Jeśli kierowca w tym czasie utraci prawo jazdy, będzie musiał przystąpić do ponownego egzaminu. Nie będzie już miał możliwości, tak jak wcześniej, skorzystać z kursu redukującego punkty karne.

Źródło: KPP Lębork

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%