Zamknij

Złoty medal w strzelectwie sportowym dla lęborczanki

11:53, 29.09.2022 KL Aktualizacja: 12:04, 29.09.2022
Skomentuj Fot. Miasto Lębork Fot. Miasto Lębork

6. zawodniczek reprezentowało lęborski Klub Lider-Amicus na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w strzelectwie sportowym i spisały się znakomicie. Klub zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, a Adrianna Pakieła w pistolecie pneumatycznym z wynikiem 358 pkt. zdobyła złoty medal.

Sukces odniosły zawodniczki klubu strzeleckiego Lok Lider Amicus Lębork na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w strzelectwie sportowym. Na strzelnicy bydgoskiego Zawiszy wystartowało blisko 100 zawodników w najmłodszej kategorii wiekowej z 4 województw (zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie). Klub Lider-Amicus reprezentowało 6 zawodniczek.

Bardzo dobrze spisała się Adrianna Pakieła, która w pistolecie pneumatycznym z wynikiem 358 pkt. zdobyła złoty medal. W tej samej konkurencji Sandra Sarnowska zajęła miejsce 11 z wynikiem 328 pkt.

W karabinie sportowym 40 strzałów leżąc bardzo dobrze wypadła Aleksandra Stolc, która z wynikiem 399,7 pkt. zajęła 4 miejsce. Wyniki pozostałych dziewcząt: 7 miejsce Nadia Szauła (393,8 pkt.) 9 miejsce Julia Dąbrowska (387,5), 10 miejsce Julita Jankowska (386,9). W karabinie pneumatycznym Ola Stolc była 7 (386,2), Nadia Szauła 9 (381,7), Julita Jankowska 11 (374,8) a Julia Dąbrowska 12 (373,8).

W klasyfikacji klubowej Lider-Amicus zajął drugie miejsce za Zawiszą Bydgoszcz a przed Tarczą Goleniów.

Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików lęborski klub zakończył start w zawodach objętych współzawodnictwem sportowym dzieci i młodzieży (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Mistrzostwa Polski Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski). W tym roku Klub Lider-Amicus zdobył łącznie 100 punktów, co jest jednym z lepszych wyników w historii klubu.

Źródło: Miasto Lębork