Zamknij
REKLAMA

Dotkliwie pobił przypadkową osobę, groził sąsiadom i zniszczył ich mienie

15.47, 26.10.2022 KL Aktualizacja: 15.47, 26.10.2022
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Policjanci zatrzymali i tymczasowo aresztowali 23-latka z Lęborka za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu 50-letniego mężczyzny, groźby karalne i zniszczenie cudzych rzeczy. Zgłoszenia o agresywnie zachowującym się mężczyźnie dokonali jego sąsiedzi.

W niedzielę w nocy policjanci interweniowali na jednym z osiedli w Lęborku w związku ze zgłoszeniem o agresywnym mężczyźnie, który bez żadnego powodu wybił szybę w mieszkaniu sąsiadów i groził domownikom pozbawieniem życia. Podczas policyjnej interwencji agresywny i nietrzeźwy mężczyzna stawiał opór i wykrzykiwał wulgaryzmy. Został obezwładniony i doprowadzony do komendy. Śledczy ustalili, że to nie pierwsza sytuacja, w której dopuścił się przestępstwa. 23-latek jest również podejrzany o dotkliwe pobicie 50-letniego mężczyzny i spowodowanie średniego uszczerbku na jego zdrowiu, groźby karalne oraz uszkodzenie jego samochodu. Pod koniec lipca br. w Lęborku przed sklepem sprawca znienacka i bez powodu zaatakował 50-latka, wchodzącego do samochodu. Przestępca kilkakrotnie uderzył go pięścią w głowę. Groził mu również pozbawieniem życia i kopał w jego auto, doprowadzając do zniszczenia drzwi.

W miniony wtorek 23-latek usłyszał łącznie 6 prokuratorskich zarzutów, w tym spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu, gróźb karalnych, zniszczenia mienia i posiadania środków odurzających, które kryminalni znaleźli w jego mieszkaniu. Jako, że jego czyny miały charakter chuligański, grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze nie mniej niż 6 miesięcy do 5 lat.

Dziś Sąd przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Źródło: KPP Lębork

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%