Zamknij
REKLAMA

Kolizja z udziałem rowerzystki

15.47, 07.11.2022 KL Aktualizacja: 15.47, 07.11.2022
Skomentuj Fot. pixabay.com
REKLAMA

W sobotę po południu doszło do kolizji drogowej na ulicy Abrahama w Lęborku. Kierujący volvo potrącił 60-latkę na przejeździe rowerowym. Na szczęście kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń. Mężczyzna został ukarany mandatem.

Do zdarzenia doszło na ulicy Abrahama w Lęborku 5 listopada br. po godzinie 14:00. Policjanci ustalili, że 43-latek kierujący volvo zjeżdżając z ronda Jana Pawła II nie zachował należytej ostrożności i najechał na przejeżdżającą przez przejazd rowerowy 60-letnią lęborczankę. Na szczęście skończyło się tylko na powierzchownych obrażeniach u kobiety. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mundurowi nałożyli na 43-latka mandat w wysokości 1020 zł i 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści są najbardziej narażeni na tragiczne następstwa wypadków, bo nie chronią ich ani karoseria ani poduszki powietrzne. Dlatego apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas dojeżdżania do przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. Ten obowiązek leży również po stronie rowerzystów, którzy zanim wjadą na przejazd muszą upewnić się, że kierujący samochodem ich zauważył i jest w stanie w odpowiednim momencie zatrzymać pojazd. (KPP Lębork)

Źródło: KPP Lębork

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%