Zamknij
REKLAMA

Bezdomny 67-latek uratowany

12.02, 21.11.2022 KL Aktualizacja: 12.02, 21.11.2022
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Niska temperatura i trudne warunki atmosferyczne w okresie jesienno – zimowym mogą stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób pozbawionych ciepłego schronienia. Na tragiczne skutki wychłodzenia organizmu najbardziej narażone są osoby bezdomne, nieporadne życiowo lub znajdujące się w stanie nietrzeźwości. W sobotę dzięki zgłoszeniu świadka, lęborscy policjanci nie dopuścili do wyziębienia organizmu nietrzeźwego bezdomnego 67-latka.

W minioną sobotę po południu mundurowi otrzymali zgłoszenie od świadka zaniepokojonego sytuacją nietrzeźwego mężczyzny, który leżał na chodniku przed domem handlowym. Jak się okazało to bezdomny 67-latek. Mężczyzna nie był w stanie wstać o własnych siłach, a jego ubiór nie był adekwatny do tej pory roku. Stan upojenia alkoholowego w jakim się znajdował i niska temperatura powietrza, stanowiły duże zagrożenie dla jego życia. Policjanci podjęli decyzję o doprowadzeniu go po uprzednim badaniu lekarskim do komendy w celu wytrzeźwienia. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został poinformowany o miejscach, w których może uzyskać pomoc.

Pamiętajmy, że osoby nietrzeźwe, przebywające przez dłuższy czas na dworze przy minusowej temperaturze są szczególnie narażone na wyziębienie organizmu. Jeśli więc widzimy kogoś takiego, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy 112. W ten sposób możemy uratować czyjeś życie.

Źródło: KPP Lębork

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%