Zamknij
REKLAMA

Mieszkaniec innego województwa pobity i okradziony w Lęborku

12.40, 01.12.2022 KL Aktualizacja: 12.41, 01.12.2022
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Dzielnicowi z Lęborka zatrzymali 42-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna pobił 46-letniego mieszkańca woj. zachodniopomorskiego po czym ukradł mu plecak z rzeczami osobistymi i akcesoriami erotycznymi. Został tymczasowo aresztowany.

We wtorek rano na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, twierdząc, że w Lęborku został pobity i okradziony. We wskazane przez pokrzywdzonego miejsce zostali skierowani dzielnicowi, którzy po ustaleniu okoliczności zdarzenia rozpoczęli poszukiwania sprawcy i znaleźli go w piwnicy jednego z budynków mieszkalnych. Okazało się, że to 42-latek bez stałego miejsca zamieszkania.

Z ustaleń policjantów wynika, że pokrzywdzony 46-letni mieszkaniec woj. zachodniopomorskiego, który niedawno poznał tego mężczyznę, przyjął jego zaproszenie na piwo. Jako, że dopiero co wyprowadził się z tymczasowego lokum w Lęborku, na spotkanie poszedł z bagażem. Mężczyźni po spożyciu alkoholu weszli do piwnicy. Tam 42-latek zainteresował się zawartością plecaka pokrzywdzonego, w którym znajdowały się m.in. słuchawki bezprzewodowe, przybory do higieny osobistej oraz liczne akcesoria erotyczne i damska bielizna erotyczna. To wywołało w nim oburzenie ale i ciekawość. W pewnym momencie znienacka zaatakował pokrzywdzonego uderzając go w głowę. Gdy zamroczony ciosem 46-latek odzyskał świadomość i zorientował się, że nie ma plecaka, sprawcy w piwnicy już nie było. Po kilku godzinach doszło do ponownego spotkania mężczyzn i gdy pokrzywdzony próbował dowiedzieć się gdzie jest jego własność, został przez 42-latka uderzony pięścią w twarz i pozbawiony kolejnych rzeczy. Policjanci, którzy zatrzymali podejrzanego, znaleźli przy nim większość skradzionych przedmiotów.

42-latek został doprowadzony do komendy i osadzony w policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty rozboju, przestępstwa zagrożonego karą 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za groźby karalne, jakie kierował pod adresem innej osoby. Jako, że działał w warunkach recydywy, bo odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwo rozboju, za kratki może trafić na dłużej.

Dziś Sąd przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego na trzy miesiące.

Źródło: KPP Lębork

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%