Zamknij
REKLAMA

Prowadziła auto chroniona pasami bezpieczeństwa, ale o dzieciach już nie pomyślała

14.39, 06.12.2022 KL Aktualizacja: 14.39, 06.12.2022
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Brakiem odpowiedzialności „wykazały się” dwie kobiety, które nie zadbały o bezpieczeństwo przewożonych samochodem dzieci. Kierująca vw 41-letnia lęborczanka sobie pasy zapięła, ale takiej ochrony nie zapewniła kilkunastomiesięcznej dziewczynce oraz dwóm chłopcom w wieku przedszkolnym. Za popełnione wykroczenie kobieta odpowie przed Sądem.

W niedzielę około godziny 22:00 na ulicy Niepodległości w Lęborku policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującą vw 41-latkę. Jak się okazało w samochodzie na miejscu pasażera siedziała druga kobieta, trzymająca na kolanach kilkunastomiesięczną dziewczynkę. Z tyłu w foteliku i na siedzisku samochodowym znajdowali się dwaj kilkuletni chłopcy. Żadne z dzieci nie miało zapiętych pasów bezpieczeństwa. Na pytanie policjanta, dlaczego pomimo tego, że sama korzystała z pasów, nie zadbała o bezpieczeństwo przewożonych dzieci, 41-latka stwierdziła, że przecież jest trzeźwa, a jedzie tylko „kawałek”. Obie kobiety sprawiały wrażenie jakby nie były świadome zagrożenia. Kierująca nie widziała w swoim zachowaniu niczego złego i nie przyjmowała do wiadomości słów policjanta o niebezpieczeństwie, na jakie mogła narazić przede wszystkim najmłodszych. W związku z tym funkcjonariusz odstąpił od nakładania na nią mandatu i sporządził materiały do wniosku o ukaranie.

Za przewożenie dzieci w sposób niezgodny z przepisami 41-latka odpowie przed Sądem. Grozi jej wysoka grzywna i 15 punktów karnych.

Bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami. W samochodzie zawsze dbajmy o bezpieczeństwo swoje i pasażerów. Pamiętajmy, że jazda bez zapiętych pasów może doprowadzić do tragedii. Niekorzystanie z nich nawet przez jedną osobę w aucie, stanowi ogromne zagrożenie nie tylko dla niej samej ale i dla pozostałych pasażerów w razie wypadku, a nawet przy niegroźnej z pozoru kolizji. Gdy dochodzi do mocnego uderzenia, pasy mogą nie tylko ocalić przed śmiercią, ale przede wszystkim zminimalizować obrażenia. Natomiast jeśli nie są zapięte, siła uderzeniowa dorosłego człowieka podczas wypadku to nawet trzy tony. Liczne testy i badania wskazują, że pasy bezpieczeństwa dwukrotnie zwiększają szanse na przeżycie. (KPP Lębork)

Źródło: KPP Lębork

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%