Zamknij
REKLAMA

Uratowali życie trzem młodym mężczyznom!

12:10, 08.06.2021 | K.L
Skomentuj Fot: KPP Lębork
REKLAMA

Bohaterską postawą wykazali dwaj bracia, którzy przyjechali nad jezioro w Lubowidzu w powiecie lęborskim. Gdy zauważyli trzech topiących się mężczyzn, ruszyli im z pomocą. Bracia wyciągnęli mężczyzn na brzeg i udzielili pierwszej pomocy. Dwóch mężczyzn było już nieprzytomnych. Apelujemy o rozwagę nad wodą!

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 14 w Lubowidzu. Przebywający nad jeziorem bracia 17-latek i 21-latek zauważyli, że kilkanaście metrów od brzegu trzech młodych mężczyzn się topi. Bez chwili wahania ruszyli im z pomocą. Jeden z mężczyzn wyszedł z ich pomocą na brzeg, a dwóch mężczyzn przebywało już pod wodą. Bracia wyciągnęli ich z wody, a na brzegu przystąpili do udzielenia im pierwszej pomocy do przyjazdu pogotowia ratunkowego. Załoga ratownictwa medycznego, która przyjechała na miejsce, przetransportowała mężczyzn do szpitala w Lęborku. Tym razem szczęśliwie nic nikomu się nie stało.

Ratujący mężczyźni wykazali się godną naśladowania obywatelską postawą. Dzięki ich zdecydowanej reakcji, życie mężczyzn zostało uratowane.

Policja apeluje o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, bądź przecenianie swoich umiejętności nie zawsze ma szczęśliwy finał, jak w tym przypadku. Ceną za lekkomyślność może być zdrowie, a nawet życie nasze bądź osób z nami przebywających.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%