Zamknij
REKLAMA

Obcokrajowiec jechał 121 km/h w terenie zabudowanym!

12:30, 26.01.2022 | Kl
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

2500 zł – to kwota mandatu jaką nałożyli na 29-letniego obywatela Szwecji lęborscy policjanci za przekroczenie dozwolonej prędkości o 71 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali też prawo jazdy kierowcy.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Dlatego lęborscy policjanci nie stosują taryfy ulgowej dla kierowców, którzy zwłaszcza w terenie zabudowanym nie stosują się do ograniczeń. Wczoraj rano funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli 29-letniego obywatela Szwecji, który na ulicy Abrahama, jechał audi z prędkością 121 km/h. Zgodnie z nowym taryfikatorem mundurowi nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 2500 zł i zatrzymali jego prawo jazdy.

Każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń prędkości musi liczyć się z wysoką karą finansową i utratą prawa jazdy na trzy miesiące. Ale przede wszystkim powinien mieć świadomość, że brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego policjanci apelują o rozsądek i stosowanie się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami.

Źródło: KPP Lębork

(Kl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

w11w11

0 2

Tuska i tak NIE PObił ... 14:13, 28.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%