Zamknij
REKLAMA

Groził obywatelowi Indii pozbawieniem życia i wybił szybę w jego lokalu

14:35, 21.02.2022 | KL
Skomentuj
REKLAMA

Dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i zbliżania się do pokrzywdzonego – to środki zapobiegawcze zastosowane wobec 29-letniego lęborczanina podejrzanego o wybicie szyby w lokalu gastronomicznym i groźby pozbawienia życia obywatela Indii. Sprawca wyrwał drewnianą belkę podpierającą młode drzewo, którą następnie rzucił w drzwi wejściowe do lokalu. Zniszczeniu uległo również drzewo. 29-latkowi grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni już po kilku godzinach poszukiwań sprawcy zatrzymali 29-latka podejrzanego o te przestępstwa. Z materiałów sprawy wynika, że w nocy z czwartku na piątek do lokalu gastronomicznego w Lęborku wszedł mężczyzna, żądając darmowego posiłku. Gdy spotkał się z odmową wyjął z lodówki puszkę napoju i wyszedł nie płacąc. Gdy pokrzywdzony 42-letni obywatel Indii, najemca lokalu, zadzwonił na Policję, sprawca uciekł. Po chwili wrócił na miejsce, grożąc zgłaszającemu pozbawieniem życia poprzez m.in. wykonywanie gestów podcinania szyi i wulgarne określenia jego przynależności rasowej. Gdy 42-latek zamknął się w lokalu, sprawca wyrwał z ziemi drewnianą belkę podtrzymującą młode drzewo, co najprawdopodobniej spowodowało że zostało złamane i rzucił nią w drzwi wejściowe, wybijając w nich szybę. Potem spuścił powietrze z opon pojazdu pokrzywdzonego.

Kryminalni zabezpieczyli nagranie monitoringu z wizerunkiem sprawcy i szybko ustalili, kto jest odpowiedzialny za te przestępstwa. Okazało się, że to 29-letni lęborczanin, karany już za przestępstwa m.in. przeciwko mieniu. Mężczyzna został zatrzymany w piątek rano. Usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec osoby z powodu jej przynależności rasowej oraz zniszczenia mienia. Te przestępstwa są zagrożone karą 5 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego 29-latka środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego oraz zakazu opuszczania kraju.

Źródło: KPP Lębork

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

DickiDicki

0 0

To wszystko kłamstwo i nie prawda ludzie nie czytajcie tych oszczerstw wręcz przeciwnie jest adwokat do tej sprawy to właściciel kebaba bezpodstawnie za atakował nożem i potrącił samochodem 08:20, 22.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%