Zamknij
REKLAMA

Mogła się zdarzyć tragedia...

13:35, 16.08.2017 | K.G
Skomentuj
REKLAMA

Świadek zachował się bardzo przytomnie, alarmując policję.

Wczoraj w miejscu Żarnowska naoczny świadek mając uzasadnione podejrzenia, iż kierujący przed nim pojazdem marki Renault jest nietrzeźwy, zawiadomił Policję po czym zajechał kierującemu drogę. Gdy podszedł do kierującego wyczuł wyraźną woń alkoholu.

Wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę mężczyźnie, który zareagował bardzo nerwowo, zaczął się awanturować po czym odnalazł kluczyki zapasowe i próbował kontynuować dalszą jazdę.

Dzięki opanowaniu obywatela ponownie odebrano mu kluczyki. Zgłaszający cały czas był w kontakcie telefonicznym z Dyżurnym KPP Lębork, który natychmiast na miejsce wysłał patrol funkcjonariuszy z komisariatu w Łebie.

Okazało się, że zatrzymany mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnym rejestrze okazało się, że nie posiada on wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu. Pojazd został zabezpieczony, a kierującego, jak się okazało mieszkańca powiatu lęborskiego czeka sprawa w sądzie.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3. Za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień grozi kara grzywny, a także dodatkowo osoba taka może zostać ukarana orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdu.

(K.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz