Zamknij
REKLAMA

Żeby wakacje były bezpieczne

07:30, 27.06.2020 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

Rozpoczęły się wakacje i policyjna akcja "Bezpieczne wakacje". Tak jest każdego roku - gdy ruch się wzmaga z powodu letnich wyjazdów, na drogach pojawiają się służby, które dbają o nasze bezpieczeństwo. Policja w Lęborku wystosowała komunikat odnośnie tej akcji, w którym zwraca uwagę na najczęstsze przewinienia uczestników ruchu drogowego zaobserwowane przez lata na naszych drogach.

Od jutra (27.06) rozpoczynają się wakacje. Jest to czas wzmożonej pracy wszystkich służb. Między 26 czerwca a 31 sierpnia lęborscy policjanci włączają się do ogólnopolskich działań „Bezpieczne Wakacje 2020”. Ich głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego podczas wzmożonych przejazdów. Dobre warunki atmosferyczne sprawiają, że kierowcy nagminnie przekraczają dopuszczalną prędkość, która jest główną przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Należy spodziewać się kontroli prędkości, trzeźwości oraz stanu technicznego pojazdu. Zwrócimy także uwagę na inne wykroczenia, które najczęściej są przyczyną zdarzeń drogowych. Nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do przewozu dzieci,  brawura i alkohol – w przypadku tych wykroczeń nie należy liczyć na pobłażliwość policjanta. 

Wakacje to także okres wyjazdów autobusami. W całej Polsce zostały utworzone punkty kontroli. Funkcjonariusze sprawdzają  przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów. Wykaz punktów kontroli znajduje się pod adresem: http://policja.pl/pol/aktualnosci/190168,Wykaz-punktow-kontroli-autobusow-wakacje-2020.html

Przypominamy, że czas letni to także więcej niechronionych uczestników ruchu. Piesi oraz  rowerzyści są pełnoprawnymi użytkownikami dróg. Zachowajmy szczególną ostrożność, zwłaszcza  w miejscach atrakcyjnych turystycznie. W obrębie przejść dla pieszych najczęściej dochodzi do wypadków. Rowerzystom natomiast przypominamy o korzystaniu z kasku, który nie jest obowiązkowy, ale potrafi uratować życie.

Przede wszystkim apelujemy o rozsądek podczas letnich wyjazdów. Za kierownicę może wsiąść tylko osoba wypoczęta oraz trzeźwa. Przed rozpoczęciem jazdy sprawdźmy stan techniczny pojazdu. Zadbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych. Wszyscy w samochodzie powinni mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Zaplanujmy przerwy oraz regularnie pijmy wodę. Bagaż powinien znajdować się w bagażniku. Ciężkie, przemieszczające się przedmioty są śmiertelnym zagrożeniem podczas zdarzenia drogowego.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%