Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie piątkowych działań „Prędkość” w powiecie lęborskim

11:24, 14.09.2020 | K.L
Skomentuj Fot: KPP Lębork
REKLAMA

11 września policjanci z ruchu drogowego lęborskiej komendy przeprowadzili działania „Prędkość” na drogach całego powiatu. Głównym zadaniem policjantów było przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m.in. przekraczanie prędkości i stanowcza reakcja na niebezpieczne zachowania. Podczas piątkowych działań „Prędkość” funkcjonariusze zatrzymali 1 prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

Podczas działań policjanci ujawnili 11 wykroczeń dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości. Jeden kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. 3 kierujących zostało ukaranych mandatami za brak w trakcie jazdy zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ponadto policjanci kontrolowali stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz korzystanie przez kierujących i pasażerów z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa. W działaniach wzięli udział również funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka.Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów, przejazdów kolejowych oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz