Zamknij
REKLAMA

Potrącona 57-latka!

05:00, 18.11.2020 | K.L
Skomentuj Fot: KPP Lębork
REKLAMA

Lęborscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia na przejściu dla pieszych 57-letniej kobiety. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu na ulicy Węgrzynowicza w Lęborku. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 19-latka kierująca volkswagenem golfem nie udzieliła pierwszeństwa kobiecie przechodzącej przez pasy. Kobieta z obrażeniami przetransportowana została do szpitala. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 19-latki i zabezpieczyli jej samochód w celu szczegółowego wyjaśnienia okoliczności wypadku.

W poniedziałek po godzinie 13:00 dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu na przejściu dla pieszych kobiety. Zdarzenie miało miejsce w Lęborku przy skrzyżowaniu ulic Zwycięstwa i Węgrzynowicza. Ze wstępnych ustaleń policjantów wysłanych na miejsce wynika, że 19-letnia mieszkanka powiatu wejherowskiego, skręcając w lewo w ulicę Węgrzynowicza, nie zachowała należytej ostrożności i nie udzieliła pierwszeństwa znajdującej się na przejściu dla pieszych 57-letniej kobiecie. Potrącona kobieta z obrażeniami przetransportowana została do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci poddali badaniu alkotestem obie uczestniczki tego zdarzenia. Zarówno kierująca golfem, jak i potrącona 57-latka były trzeźwe. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 19-latki i zabezpieczyli jej samochód do szczegółowych oględzin.

Obecnie, na podstawie zabezpieczonych śladów i dowodów, policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Apelujemy o ostrożność na drodze.  Na tragiczne następstwa wypadków drogowych najbardziej narażeni są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, jakimi są piesi i rowerzyści. To właśnie oni w przypadku zderzenia z pojazdem mają niewielkie szanse na uniknięcie poważnych obrażeń. Dlatego zachowajmy szczególną ostrożność w obrębie przejść dla pieszych, szkół, przystanków autobusowych czy osiedli mieszkaniowych.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz