Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie działań „Prędkość na drodze krajowej nr 6”

08:00, 22.11.2020 | K.L
Skomentuj Fot: KPP Lębork
REKLAMA

W minioną środę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego lęborskiej komendy prowadzili na terenie powiatu działania „Prędkość na drodze krajowej nr 6”. Działania były prowadzone równolegle na terenie całego województwa pomorskiego. Ich głównym celem było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym z powodu niestosowania się do ograniczeń prędkości.

18 listopada na krajową „szóstkę” wyjechała większa ilość patroli policyjnych składających się z funkcjonariuszy ruchu drogowego. Mundurowi wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się pojazdy na terenie powiatu lęborskiego. Policjanci zwracali również uwagę na trzeźwość kierowców, stan techniczny ich pojazdów, przewożenie dzieci w fotelikach lub innych, dostosowanych do wzrostu i masy ciała urządzeniach, jak również na obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Podczas prowadzonych działań policjanci nałożyli 18 mandatów karnych za ujawnione wykroczenia, w tym 15 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości i 3 za niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa zarówno przez kierujących jak i pasażerów kontrolowanych pojazdów. Tego dnia policjanci nie ujawnili kierujących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, ani takich, którzy w inny rażący sposób naruszyli przepisy prawa o ruchu drogowym.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Apelujemy do kierowców o bezwzględne stosowanie się do ograniczeń prędkości i zwalnianie w miejscach, gdzie zarówno przepisy jak i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów, przystanków autobusowych, skrzyżowań czy przejazdów kolejowych.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz