Zamknij
REKLAMA

Kierowali pojazdami bez uprawnień

18:00, 21.01.2021 | K.L
Skomentuj Fot: KPP Lębork
REKLAMA

Zimowa pora to trudny czas dla wszystkich, nawet najbardziej doświadczonych kierowców, którzy w tym okresie muszą zachować szczególną ostrożność podczas jazdy i dostosować technikę prowadzenia pojazdu do warunków atmosferycznych. Niestety pomimo wielu ostrzeżeń i apeli policjantów, są tacy, którzy w rażący sposób lekceważą zasady bezpieczeństwa na drodze, narażając zdrowie i życie swoje, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Wobec takich osób policjanci stosują zasadę „zero tolerancji”.

Odpowiedzialność karną przed sądem poniesie 39-latek z Lęborka, podejrzewany o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Znajdującego się w rowie passata zauważyli wczoraj po południu w Lęborku funkcjonariusze gdyńskiej Żandarmerii Wojskowej, o czym powiadomili policję. Policjanci ustalili, że kierujący passatem 39-latek, w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi. Badanie alkotestem wykazało obecność prawie promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów i przewoził 15-letniego pasażera. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń. 39-latkowi grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

Kolejnym kierowcą bez uprawnień był zatrzymany tego samego dnia do kontroli 60-latek, który prowadził opla do drogach gminy Nowa Wieś Lęborska. Policjanci odholowali jego auto i sporządzili przeciw niemu wniosek o ukaranie do sądu.

Wczoraj około godziny 14:00 w Garczegorzu na drodze W-214 doszło też do groźnie wyglądającej kolizji, gdzie zderzyły się ze sobą dwa pojazdy. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący pojazdem marki Hyundai 72-latek, podczas cofania w miejscu zabronionym, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem tej samej marki. Na szczęście i w tym przypadku nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policyjna interwencja skutkowała zatrzymaniem prawa jazdy 72-latka, dowodów rejestracyjnych obu pojazdów za uszkodzenia pokolizyjne i skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze są wyjątkowo trudne, zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i pieszych. Dlatego policjanci apelują do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i odpowiedzialne zachowanie na drodze.

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%