Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie policyjnych działań wielkanocnych

13:00, 07.04.2021 | K.L
Skomentuj Fot: KPP Lębork
REKLAMA

Okres Świąt Wielkanocnych to czas refleksji i odpoczynku od zwykłej codzienności. Nie dla wszystkich był to jednak czas wolny od pracy. Lęborscy mundurowi, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, prowadzili w tym okresie wzmożone działania. Mimo apeli policjantów o ostrożną jazdę i zmniejszonego ruchu na drogach, spowodowanego pandemią koronawirusa, w Wielki Piątek doszło do groźnie wyglądającego wypadku.

Wielkanoc jest okresem długo wyczekiwanym przez większość z nas. Z reguły jest to czas odpoczynku, rodzinnych wyjazdów i spotkań w licznym gronie. Jednak podczas tegorocznych świąt, tak jak i poprzednich, z powodu rozprzestrzeniającej się choroby COVID – 19, musieliśmy dostosować się do obowiązujących ograniczeń. Nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu lęborskiego czuwali policjanci wspierani przez żołnierzy i straż miejską, sprawdzając przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń sanitarnych i dbając o porządek w ruchu drogowym.

Większość mieszkańców powiatu lęborskiego, wykazała się odpowiedzialnością i rozsądkiem w walce z pandemią, ale niestety, zdarzały się również przypadki lekceważenia obowiązujących obostrzeń. Policjanci ujawnili ponad 30 takich przypadków, polegających głównie na niekorzystaniu z maseczek ochronnych lub niewłaściwym ich stosowaniu. Z tego powodu mundurowi wystawili 21 mandatów karnych i skierowali 4 wnioski o ukaranie do sądu.

Mimo zmniejszonego w tym czasie ruchu pojazdów na drogach, w Wielki Piątek na krajowej „szóstce” w Pogorzelicach, doszło do wypadku drogowego, w którym ranne zostały dwie osoby. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący mercedesem sprinterem, wykonując manewr skrętu w lewo, nie udzielił pierwszeństwa jadącemu z przeciwnej strony samochodowi ciężarowemu, w wyniku czego doszło do zderzenia. Pasażerowie obu pojazdów z obrażeniami przetransportowani zostali do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący byli trzeźwi, policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy mercedesa. Obecnie na podstawie zabezpieczonych śladów i dowodów szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Poza tym na drogach powiatu lęborskiego doszło do trzech kolizji, policjanci zatrzymali 7 praw jazdy za przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h i 5 dowodów rejestracyjnych za uszkodzenia pokolizyjne lub poruszanie się pojazdem niesprawnym technicznie. W tym czasie mundurowi nie ujawnili nietrzeźwych kierujących.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę na drodze. Zima nie odpuszcza, a warunki na drogach są zmienne i niebezpieczne. Pamiętajmy! Na drodze nie jesteśmy sami. Nasze nieodpowiedzialne zachowanie, pośpiech, czy rozkojarzenie w połączeniu ze zmienną i trudną aurą, może stać się przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%