Zamknij
REKLAMA

Odnaleziona 10-latka

16:51, 29.05.2021 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

Niespełna kilkanaście minut po zgłoszeniu zaginięcia dziecka przez opiekunów, policjanci z Lęborka odnaleźli 10-letnią dziewczynkę. Zaniepokojeni opiekunowie, zawiadomili policję, gdy dziewczynka nie wróciła do domu po szkole.

Wczoraj policjanci z Lęborka zostali poinformowani przez opiekunów 10-letniej dziewczynki, że nie powróciła ona do domu o wyznaczonej godzinie, po zakończonych zajęciach w szkole. Zaniepokojeni tym faktem zaczęli najpierw poszukiwania dziecka na własną rękę. Gdy nie przyniosły one żadnego skutku, zawiadomili o zaginięciu lęborskich policjantów.

Policjanci natychmiast rozpoczęli działania poszukiwawcze. Wszyscy funkcjonariusze w służbie natychmiast zostali powiadomieni przez dyżurnego o zaginięciu i otrzymali szczegółowy rysopis dziewczynki w chwili zaginięcia. Policjanci kryminalni rozmawiali też z rodziną i znajomymi, aby zebrać jak najwięcej informacji o możliwym miejscu pobytu dziecka. W wyniku podjętych czynności poszukiwawczych, po kilkunastu minutach poszukiwań, dziewczynka została zauważona i rozpoznana przez policjanta patrolującego jedną z ulic w Lęborku. Po sprawdzeniu jej stanu zdrowia została cała i zdrowa przekazana pod opiekę rodzinie.

Policjanci apelują!

Rodzice i opiekunowie od najmłodszych lat dziecka powinni uczyć go bezpiecznych zachowań i rozmawiać z nim na temat ewentualnych zagrożeń. Dzieci muszą wiedzieć, jak się nazywają one same oraz ich rodzice. Powinny także znać swoje miejsce zamieszkania i numer telefonu, co jest szczególnie istotne w okresie wakacyjnym, gdy dzieci wyjeżdżają ze swoich miejscowości.Opiekunowie nie powinni straszyć swoich pociech policjantami, by dziecko miało świadomość, że w sytuacji zagrożenia lub gdy się zgubi, to właśnie do osoby umundurowanej powinno podejść w pierwszej kolejności.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%