Zamknij
REKLAMA

Pobili go, bo stanowił konkurencję w handlu na plaży

17:39, 26.07.2021 | K.L
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Policjanci z Łeby zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie 56-latka. Sprawcy zaatakowali go, bo stanowił dla nich konkurencję w handlu żywnością na plaży. Zatrzymani 20 i 19-latkowie usłyszeli zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi im kara 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek w Łebie policjanci interweniowali przy wejściu na plażę, gdzie wg zgłoszenia doszło do bójki. Na miejscu mundurowi ustalili, że do 56-latka, sprzedającego na plaży żywność podeszli dwaj młodzi mężczyźni, w wulgarny sposób nakazując mu opuszczenie „ich terenu”. Jeden z nich sypnął mu piaskiem w oczy, a następnie obydwaj zaczęli go kopać i okładać go po całym ciele pałkami. Mężczyźni zostali odciągnięci od 56-latka przez zaalarmowanych przez plażowiczów ratowników wodnych. Wezwani na miejsce policjanci ustalili przebieg zdarzenia, zabezpieczyli pałki, którymi najprawdopodobniej posługiwali się sprawcy i zatrzymali 20-latka oraz 19-latka z powiatu słupskiego i chojnickiego. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Śledczy zabezpieczyli nagranie monitoringu, obrazujące przebieg zdarzenia i zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Policjanci doprowadzili zatrzymanych prokuratury, która zadecydowała o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju, połączonego z zakazem wydania dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy. Mężczyznom grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%