Zamknij
REKLAMA

Jutro kaskadowy pomiar prędkości!

16:34, 27.07.2021 | K.L
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Jutro, 28 lipca, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie kierującym, jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość.

Celem działań jest:

• zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości,

• egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości,

• uświadomienie kierującym, jakie zagrożenia wiążą się z jazdą z nadmierną prędkością,

• ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz z urządzeń do przewozu dzieci.

Punkty kontroli będą wyznaczone w nieznacznej odległości od siebie. W sąsiedztwie punktu kontroli statycznej lub na odcinku pomiędzy takimi punktami będą poruszały się nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami. Przyjęta taktyka działań ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego poprzez prewencyjne oddziaływanie na kierujących w miejscach, w których z uwagi na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, powinni bezwzględnie stosować się do ograniczeń prędkości, jak również zachować szczególną ostrożność

Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Ma ona również duży wpływ na odniesione podczas zdarzenia obrażenia. Policja przypomina, że wbrew pozorom, do wypadków dochodzi często podczas sprzyjających warunków atmosferycznych. Sucha nawierzchnia, prosta droga oraz dobra widoczność powodują, że kierowcy, przeceniając swoje umiejętności, rozwijają dużą prędkość.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%