Zamknij
REKLAMA

Zwróć uwagę, gdzie parkujesz!

12:15, 03.08.2021 | K.L
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego lęborskiej komendy zapowiedzieli wzmożone kontrole miejsc, w których obowiązuje strefa zamieszkania. Mundurowi przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Miejskiej szczególną uwagę zwracać będą na to, jak kierowcy parkują swoje pojazdy na obszarach, których wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednio znakami: D-40 i D-41.

Policja przypomina, że w strefie zamieszkania obowiązują specjalne zasady ruchu drogowego, czyli:

- prędkość ograniczona jest do 20 km/h,

- pieszy może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem. Należy tu jednak zaznaczyć, że obecność w strefie zamieszkania pieszych, poruszających się po jezdni, nie zwalnia ich z obowiązku zachowania ostrożności oraz upewnienia się, co do możliwości wejścia na jezdnię. Jednak to kierujący pojazdem musi wykazać się zwiększoną czujnością.

- wyjeżdżając ze strefy, jesteś włączającym się do ruchu,

- postój dopuszczalny jest tylko w miejscu do tego wyznaczonym. Przez takie miejsce należy rozumieć miejsce lub pas parkingowy oznaczony znakiem D-18. Naruszenie tego przepisu może skutkować mandatem w wysokości 100 zł i jednym punktem karnym.

W Lęborku strefy zamieszkania wydzielone są na następujących ulicach: Reja, Orzeszkowej, Długosza, Młynarskiej, Waryńskiego, Solnej, Przyzamcze, Gdańskiej, Przymurnej, Plac Pokoju, Jagiellońskiej, Czołgistów, Staromiejskiej, Batalionów Chłopskich, Osiedle Sportowa, Słowackiego – Tesco, Wojska Polskiego – osiedle, Obrońców Wybrzeża – osiedle wojskowe, Wysockiego, Bieszki, Emilii Plater – przedszkole.

Celem wzmożonych działań mundurowych z lęborskiej drogówki jest ułatwienie ruchu pieszych i pojazdów na drodze oraz zminimalizowanie ryzyka kolizji lub wypadku. 

 

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%