Zamknij
REKLAMA

Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

11:00, 11.09.2021 | K.L
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest jednym ze sposobów komunikowania się społeczeństwa z Policją, przydatnym zwłaszcza w okresie panującej pandemii, gdy ze względów bezpieczeństwa zaleca się ograniczanie osobistych kontaktów. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i co ważne, skuteczna w przekazywaniu istotnych informacji o zagrożeniach. Dzięki niej każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na trwałe wpisała się w naszym społeczeństwie jako kolejny sposób kontaktu z Policją. Jest to narzędzie, dzięki któremu każdy może mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w miejscu swojego zamieszkania poprzez zaznaczenie na mapie miejsca, w którym występuje dane zagrożenie, a nawet szczegółowe jego opisanie i dodanie zdjęcia ilustrującego problem.

KMZB to innowacyjne, intuicyjne i proste w obsłudze narzędzie, które wspomaga pracę lęborskich policjantów i pozwala zwiększyć poziom bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu. Pamiętajmy jednak, że naniesienie zagrożenia na mapę nie jest równoznaczne z formalnym zawiadomieniem o wykroczeniu bądź przestępstwie.

W okresie wakacyjnym lęborscy policjanci odnotowali 122 zgłoszenia o zagrożeniach występujących na terenie naszego powiatu. Ponad połowa z nich została przez mundurowych potwierdzona. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, przekraczania dozwolonej prędkości i nieprawidłowego parkowania. Wskazane przez mieszkańców miejsca z potwierdzonymi zagrożeniami, zostały objęte przez policjantów szczególnym nadzorem. Policyjne kontrole skutkowały m.in. mandatami karnymi dla sprawców wykroczeń, wnioskami o ukaranie do sądu, zatrzymaniem praw jazdy za znaczne przekroczenie prędkości i wystąpieniem do Urzędu Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej z wnioskiem o likwidację „dzikiego” wysypiska śmieci.

Wszystkie te zgłoszenia stanowią dla policjantów cenną wskazówkę, obrazującą skalę i rodzaj zagrożeń na terenie powiatu. Mundurowi uwzględniają je podczas planowania służby i różnego rodzaju działań policyjnych. Warto też przy tym podkreślić rolę dzielnicowych, którzy nawet po wyeliminowaniu zagrożenia, monitorują poziom bezpieczeństwa we wskazanym rejonie.

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%