Zamknij
REKLAMA

Z mistrzami sportów motorowych o bezpieczeństwie na drodze

12:48, 23.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

W minioną sobotę w Łebie odbyła się IV Gala Mistrzów Sportu Motorowego Okręgu Gdańskiego. Spotkanie utalentowanych sportowców było okazją do zabrania głosu, przez Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, w sprawie bezpieczeństwa na drodze. Policyjny apel o włączenie się sportowców w działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym spotkał się z pozytywnym odzewem. Kto, jak nie autorytet z dziedziny sportów motorowych, może pomóc w skutecznym dotarciu do świadomości kierowców?

20 listopada br. w hotelu w Łebie odbyła się Gala Mistrzów Sportu Motorowego Okręgu Gdańskiego, w której udział wzięli utytułowani zawodnicy. W ramach tego wydarzenia, mającego również na celu upamiętnienie Światowego Dnia Ofiar Wypadków Drogowych, jaki przypada na 21 listopada, głos zabrał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, st. asp. Arkadiusz Loda. Policjant, który odpowiedział na zaproszenie Przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego PZM Okręgu Gdańskiego do udziału w tym spotkaniu, rozmawiał ze sportowcami o przyczynach i skutkach wypadków drogowych, do jakich doszło w ostatnich dwóch latach na terenie powiatu lęborskiego. Korzystając z okazji funkcjonariusz zaapelował o włączenie się mistrzów sportów motocyklowych do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policyjny apel spotkał się z pozytywnym odzewem wielu utytułowanych zawodników, którzy wyrazili chęć propagowania odpowiedzialnego, zgodnego z przepisami zachowania na drodze.

Podnoszenie świadomości kierujących pojazdami w zakresie bezpiecznego zachowania na drogach jest jednym z priorytetowych zadań policjantów. Nieocenione jest przy tym wsparcie m.in. takich autorytetów, jakimi są mistrzowie sportów motorowych.

Źródło: KPP Lębork

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%