Zamknij
REKLAMA

Od jutra będą obowiązywać nowe obostrzenia sanitarne

13:21, 30.11.2021 | .
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

 Od 1 grudnia będą obowiązywać zaostrzone zasady bezpieczeństwa, związane z przeciwdziałaniem postępującemu wzrostowi zachorowań na COVID-19. Wiele osób nie stosuje podstawowych środków ochrony przez koronawirusem, narażając siebie i innych na poważne konsekwencje zdrowotne, a nawet utratę życia. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo policjanci nieprzerwanie prowadzą działania, mające na celu zmniejszenie transmisji koronawirusa i apelują o stosowanie się do reżimu sanitarnego.

Postępujący wzrost i szybkie tempo zakażeń koronawirusem jest powodem wprowadzenia zaostrzonych zasad bezpieczeństwa. Nowe obostrzenia będą obowiązywały od 1 do 17 grudnia br.

Co się zmieni?

  • zakaz lotów z krajów wysokiego ryzyka: Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe. Osoby wracające z tych krajów nie będą mogły zostać zwolnione z kwarantanny przez 14 dni, nawet w przypadku negatywnego testu.
  • dla podróżujących z krajów non-Schengen kwarantanna zostanie wydłużona do 14 dni. Wcześniejsze zwolnienie z kwarantanny będzie możliwe w przypadku negatywnego wyniku testu PCR, który został wykonany po upływie 8 dni od dnia przekroczenia granicy.
  • zmienią się limity osób m.in. w restauracjach, hotelach, obiektach sportowych czy kościołach:
  1. Kościoły, lokale gastronomiczne, hotele, kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodki kultury, koncerty, widowiska cyrkowe, baseny i aquaparki – 50 proc. obłożenia (obecnie 75 proc. obłożenia)
  2. Zgromadzenia, wesela, konsolacje, spotkania, dyskoteki – max. 100 osób (obecnie 150 osób)
  3. Wydarzenia sportowe (poza obiektami sportowymi) – max. 250 osób (obecnie 500 osób)
  4. Siłownie, kluby i centra fitness, hazard, muzea, galerie sztuki, targi, wystawy, kongresy, konferencje, sklepy i galerie handlowe – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych (obecnie 1 osoba na 10 m kw.)

(źródło: www.gov.pl)

Nie zapominajmy, że powodem zaostrzenia zasad bezpieczeństwa jest wzrost zachorowań na koronawirusa. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W dalszym ciągu w zamkniętych obiektach użyteczności publicznej obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką ochronną. Pamiętajmy też o zachowaniu odpowiedniego dystansu społecznego i dezynfekcji dłoni. Zaszczepmy się przez COVID-19. To pomoże uniknąć zakażenia się koronawirusem, a w przypadku choroby, złagodzi jej przebieg.

Policjanci nieprzerwanie prowadzą działania, podczas których sprawdzają czy wszyscy stosują się do obowiązujących nakazów i zakazów w walce z koronawirusem. Mundurowi szczególną uwagę zwracają na obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach, w których taki nakaz obowiązuje.

Źródło: KPP Lębork

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%