Zamknij
REKLAMA

Otrzymał nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania

12:39, 28.01.2022 | KL
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Przez 14 dni do zajmowanego wspólnie z partnerką mieszkania nie będzie mógł zbliżać się stosujący przemoc wobec kobiety 26-latek, któremu dzielnicowy wydał nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania. Policjant wykorzystał takie uprawnienie, aby zapewnić bezpieczeństwo kobiecie ze względu na ryzyko bezpośredniego zagrożenia jej życia i zdrowia ze strony mężczyzny.

W środę wieczorem policjanci zatrzymali podczas interwencji domowej w gminie Nowa Wieś Lęborska 26-latka, który stosował przemoc fizyczną wobec swojej partnerki i groźby pozbawienia jej życia. Nietrzeźwy mężczyzna miał podduszać kobietę, a następnie oblać benzyną dywan i meble, twierdząc, że spali mieszkanie. Zatrzymanie miało charakter prewencyjny, służyło zapewnieniu bezpieczeństwa zgłaszającej, gdyż agresywne zachowanie 26-latka zagrażało jej życiu i zdrowiu. Policjanci sporządzili też formularz Niebieskiej Karty.

Przed umieszczeniem zatrzymanego w policyjnej celi mundurowi zawieźli go do lekarza, by stwierdzić czy nie ma ku temu przeciwwskazań. W przychodni, pomimo posiadania przy sobie maseczki ochronnej, mężczyzna w wulgarny sposób odmówił jej nałożenia. W związku tym policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500 zł.

Wczoraj dzielnicowy skontaktował się z partnerką 26-latka i przeprowadził z nią szczegółowy wywiad odnośnie przemocy, jakiej doświadczyła ze strony zatrzymanego. Poczynione przez policjanta ustalenia wskazały na zasadność wydania mężczyźnie nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia na odległość mniejszą niż 100 metrów.

26-latek został poinformowany o miejscach, w których może uzyskać tymczasowe schronienie. Dzielnicowy będzie kontrolował stosowanie się do wydanego nakazu i zakazu. Naruszenie któregoś z nich będzie skutkować sankcjami karnymi określonymi w art. 66b kodeksu wykroczeń, jakimi są kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

14-dniowy czas obowiązywania nakazu lub zakazu może być w uzasadnionych przypadkach przedłużony przez sąd.

Źródło: KPP Lębork

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Szacunek dla Pana dzSzacunek dla Pana dz

43 2

Brawo Panie dzielnicowy. Tak należy postępować z damskimi bokserami. 13:57, 28.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ciekawyciekawy

3 20

To kto placi za mieszkanie i czyje one jest ? Czy dzielnicowy mogl wywalic wlasciciela i nakazac mu placic za mieszkanie pozbawiajac go lokum ? Czy bedac wlascicielem w Polsce to zawsze jest sie *%#)!& w dupe przez pseldo prawo i psiarnie ? 15:49, 28.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

walter cwalter c

7 4

w/g mnie dzielnicowy powinien miec prawa nadzwyczajne rowne prokuratorskim gdyz to on odpowiedzialny jest za b ezpieczenstwo obywateli i mieszkancow w swoim rewirze decyzje w jego wydawaniu powinny byc szybkie i nie cirepiace zbednej zwloki tak jak w w/w przypadku wszelkoe problemy powinien zalatwiac na miejscu interwenci a jego decyzja ostateczna chyba ze sad wyda inne orzeczenie wiec mozna to nadzieja dla ludzi uczciwych i lotrow ktorzy mysla ze sa ponad prawem 16:25, 28.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KoperekKoperek

7 1

Oj były kiedys czasy kiedy takiemu prewencyjnie mogli wpier....c pałką aby mu skutecznie wytłumaczyć cała sytuacje. Po 2 tygodniach przypomnienie i raczej by już miał w pamięci. I to bylaby interwencja adekwatna i skuteczna 17:46, 28.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%