Zamknij
REKLAMA

Święta Bożego Narodzenia. Alkohol leje się litrami

15:00, 22.12.2017 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Ile alkoholu w święta spożywają Polacy? Mamy wyniki badań.

Centrum Rozwoju Biznesu Sostaric na zlecenie TiM S.A. przeprowadziło badania dotyczące tego, ile alkoholu w święta spożywają Polacy. Okazuje się, że w czasie Bożego Narodzenia napoje wysokoprocentowe stawiane są na większości stołów. W święta alkohol pije 92,6% ankietowanych. Najwięcej, bo 55,5%, spożywa alkohol w czasie wigilii. 31,5% osób przyznaje, że wysokoprocentowe napoje spożywa w pierwszy dzień świat, a 13% także w drugi dzień świąt.

Podczas Bożego Narodzenia Polacy najchętniej sięgają po wino (86% ankietowanych). Jak to się sprawdza w powiecie lęborskim? Zapytaliśmy właścicieli delikatesów.

- Zakupowy szał jest nie tylko w tzw. "sieciówkach", ale też i u nas - w małych, przydrożnych sklepach. Ludzie wjeżdżają po drodze do domu, bo tu nie ma kolejek. Produkty żywnościowe kupują w marketach, a u nas alkohol. Od kilku dni mieszkańcy kupują więcej whisky i wina. Trochę mniej wódki. Piwo z kolei całkiem już poszło w odstawkę - komentuje Izabela z delikatesów w Bukowinie.

- Zakupami zazwyczaj zajmują się kobiety. Nasze klientki od kilku dni do zakupów dołączają dwie, może trzy butelki wina. To dobre na odprężenie po świątecznej kolacji. Wódka trochę poszła w odstawkę i zastąpiła ją whisky - mówi Franciszek ze sklepu spożywczego w Lęborku. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone