Zamknij
REKLAMA

Kupić, czy wynająć biuro dla firmy?

12.48, 03.08.2020 ?.W Aktualizacja: 12.50, 03.08.2020
Skomentuj
REKLAMA

Lokalizacja firmy powinna odpowiadać profilowi ??jej działalności, a wraz z jej określeniem można przystąpić do działań. W niniejszym artykule zastanowimy się, czy lepiej jest kupić, czy wynająć biuro?

Wybór między wariantami

W kwestii adresu przedsiębiorstwa prawo cywilne jest dość liberalne. Obiekty objęte prawnie to nieruchomość będąca w naszym posiadaniu, ta objęta prawem stałego użytkowania, wynajęta i kupiona dzięki pożyczce. Warto też wspomnieć, że rejestrując firmę lub zmieniając adres, nie trzeba potwierdzać prawnego tytułu własności nieruchomości w upoważnionym urzędzie, ponieważ z góry przedsiębiorca go posiada. Część przedsiębiorców używa swojego miejsca zamieszkania jako lokalizacji dla swojego biznesu, te może być zarówno zakupione, jak i wynajmowane.

To, czym przeważa wynajem biura, jest kwestia ekonomiczna. Przedsiębiorcy najczęściej dzierżawią gotowe powierzchnie biurowe, które można wykorzystać od zaraz, obniżając tym samym koszty założenia i prowadzenia działalności. Z kolei biznesy o większym zasięgu wynajmują kompleksy biurowe ulokowane w centrach miast, zapewniając tym samym lepszy dojazd potencjalnym pracownikom.

Preferowane miejsce

Właściciele firm stawiający przede wszystkim na dogodną lokalizację celują przede wszystkim w obszary centrum. Trudno się tej decyzji dziwić, skoro teren ten jest tym najbardziej atrakcyjny, jeśli chodzi o poszerzanie klienteli i bliskość infrastruktury wokół. Oczywiście niektórzy przedsiębiorcy nadal wybierają tereny znajdujące się na suburbiach, ale z wielu powodów takie rozwiązanie nie przyniesie firmie satysfakcjonujących korzyści ekonomicznych.

Podsumowanie

Koncentrując się na kwestii zakupu lub wynajmu (zależnie od preferencji) przestrzeni biurowej, potencjalni przedsiębiorcy mogą zawęzić obszar poszukiwań, umożliwiając sprawniejsze i dokładniejsze znalezienie odpowiedniego miejsca. To ważne, tym bardziej że właściwy wybór przyniesie danej firmie wiele korzyści, nie tylko logistycznych, ale i marketingowych. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak rozejrzeć się za dostępnymi ofertami.

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%