Zamknij
REKLAMA

Materac termoelastyczne - czym charakteryzują się te materace, dla kogo są przeznaczone?

09.29, 13.08.2020 ?.W Aktualizacja: 09.30, 13.08.2020
Skomentuj
REKLAMA

Zadbaj o jakość swojego snu. Kup materac termoelastyczny i popraw komfort nocnego wypoczynku.

Komfort i higiena snu to kluczowe kwestie dla organizmu

Nasz sen to bardzo skomplikowane zagadnienie. Warto znać kilka ciekawostek na jego temat, by lepiej zrozumieć, dlaczego tak ważny jest wybór odpowiedniego materaca.

  • Sen wpływa na nasze samopoczucie na poziomie biologicznym – zależy od niego prawidłowe funkcjonowanie naszych hormonów.
  • Dobry sen redukuje ryzyko zachorowania na problemy natury kardiologicznej.
  • Sen poprawia naszą zdolność do zapamiętywania.
  • Sen działa korzystnie na naszą psychikę – jesteśmy bardziej aktywni, produktywni, chętniej zdrowo się odżywiamy.

Zbawienne działanie snu jest przedmiotem badań naukowych. Przytoczone tutaj fakty to zaledwie wierzchołek góry lodowej. To niesamowity proces, który przeżywa każdy z nas. Niestety nie wszyscy robimy to w odpowiednich warunkach. Warto zadbać o to, by nasz materac wspierał wypoczynek, a nie uniemożliwiał go. Dobrym wyborem będą innowacyjne materace termoelastyczne.

Czym jest materac termoelastyczny?

Materace termoelastyczne są wykonane z wysokiej jakości elastycznych pianek. Powierzchnia takiego materaca idealnie dopasowuje się do naszej pozycji i krzywizny ciała. Co istotne, współczesne materace piankowe nie są tak podatne na odkształcenia, jak modele z wcześniejszych lat. Dziś pianki nie są już domeną tandetnych rozwiązań, a potwierdzeniem jakości i trwałości danego modelu.

Mit niskiej jakości materacy piankowych upadł wraz z wejściem do Polski zagranicznych producentów. Nieodzowny wpływ na naszą własną sytuację miało między innymi skandynawskie podejście do snu. Konkurencja wymusiła na polskich producentach, by powrócili do korzeni – naszej rodzimej jakości – i zaczęli tworzyć topowe rozwiązania.

Dziś na rynku funkcjonuje naprawdę wiele materacy termoelastycznych. Najwięksi producenci mają po kilka takich propozycji w swoich ofertach. Postanowiliśmy je porównać, aby pomóc w wyborze modelu, który idealnie wpasuje się w Państwa potrzeby.

Zestawienie materacy termoelastycznych od topowych marek

Oto trzy materace termoelastyczne od największych graczy na rynku. Mowa tu o markach Hilding, Janpol i Materasso – to producenci, którzy są doskonale rozpoznawalni wśród polskich klientów.

Hilding Makarena – to pierwszy materac w naszym zestawieniu, który nieprzypadkowo zajął to zaszczytne miejsce. Jego cena zaczyna się od 2 049 złotych. Materac może pochwalić się wybitnie długim okresem gwarancji – aż 15 lat. Dysponuje siedmioma strefami twardości i certyfikatem AEH świadczącym o jego wysokiej jakości. Materac firmy Hilding oferuje świetny poziom ergonomii, idealnie dostosowany mikroklimat i ponadprzeciętną trwałość. To materac medyczny, w którego konstrukcji została użyta między innymi pianka lateksowa, co sprzyja jego antyalergiczność. Makarena to absolutnie topowy materac termoelastyczny w swojej klasie.

Janpol Sirona – jego cena to 2 849 złotych za najmniejszy wariant. Materac charakteryzuje się długim okresem gwarancji – 15 lat – i aż 12 strefami twardości. Konstrukcja wykonana jest z mieszanki wielu różnych pianek, które mają zapewniać idealny komfort wypoczynku. Niestety nie został mu przyznany status materaca medycznego, jednak zdecydowanie jest to propozycja warta rozważenia.

Materasso Galaxy Viscostar – to dowód na to, że materac termoelastyczny nie musi być drogi. Jego cena to 1 078 złotych za najtańszy wariant. Dysponuje 3-letnim okresem gwarancji i 5 strefami twardości, a do jego wykonania użyto mieszanki wielu pianek. Viscostar jest materacem antyalergicznym. To doskonały model na początek swojej przygody z materacami termoelastycznymi, choć krótki okres gwarancji może odstraszać wielu zainteresowanych.

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%