Zamknij
REKLAMA

Pomoc dla Szpitala wciąż płynie

15:30, 21.05.2020 | K.L
Skomentuj
fot.: lebork.pl
REKLAMA

I Samorząd Lęborka, i firmy: Drutex S.A., MIDAM i zielona-energia.com, Sondex Sp. z o.o., Faberlic, „Łëczk", AMG sp. z o.o. wsparły ostatnio nasz Szpital.

Od Samorządowców Szpital otrzymał 700 sztuk masek ochronnych KN95 o stopniu zabezpieczenia FFP2, a w trakcie realizacji jest dostawa 5 pulsoksymetrów.  

W ubiegłym tygodniu dotarła paczka od firmy Drutex S.A. Zawierała ona 20 kombinezonów ochronnych, 2000 masek chirurgicznych oraz 200 przyłbic. Leszek Gierszewski - założyciel i prezes zarządu Drutex S.A. zainicjował akcję „Jesteśmy razem. Pomagamy”, której celem jest zachęcanie innych przedsiębiorców do pomagania oraz koordynacja działań w walce z epidemią wirusa COVID-19 i ułatwianie przedsiębiorcom-darczyńcom kontaktu z instytucjami i ludźmi, którzy najbardziej tego wsparcia potrzebują.

W ostatnim tygodniu Szpital otrzymał kombinezony ochronne od firmy MIDAM i zielona-energia.com oraz od firmy Sondex Sp. z o.o. Pani Agnieszka Rutkowska-Gellert – konsultanta firmy Faberlic, przekazała personelowi kremy nawilżające, które ukoją ich narażone na częste działanie środków do dezynfekcji dłonie. Natomiast Pani Ewa Szczypior, właścicielka firmy cateringowej „Łëczk", już kilka razy przywiozła posiłki dla ratowników medycznych.

Firma AMG sp. z o.o. zakupiła natomiast fumigator. Jest to urządzenie nieodzowne w szpitalu podczas panującej pandemii COVID-19. Fumigator służy do dezynfekcji pomieszczeń metodą zamgławiania. Sucha mgła o wielkości około 5 mikronów dochodzi do wszystkich trudno dostępnych miejsc, także takich, gdzie nie jest możliwe użycie tradycyjnych środków do dezynfekcji. Metoda fumigacji nie uszkadza sprzętu elektronicznego znajdującego się na salach operacyjnych, oddziałach intensywnej terapii i innych miejscach, w których używa się wysoce specjalistycznych urządzeń. Stosowanie tej metody dezynfekcji pozwala ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się zakażeń wśród pacjentów i personelu szpitala.

Szpital: Ogromną radość i wdzięczność wśród personelu szpitala wywołują kolejne przesyłki ze środkami ochrony osobistej. Jest to asortyment zużywany obecnie w dużej ilości przez medyków.

Jesteśmy bardzo wdzięczni firmie AMG za zakup urządzenia (fumigator), tym bardziej, że obecnie na rynku panuje bardzo ograniczony dostęp do tego typ sprzętów.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie!

Źródło: lebork.pl, szpital-lebork.com.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz