Zamknij
REKLAMA

Krwiobus w mieście

05:00, 26.11.2020 | K.L
Skomentuj Fot: powiat-lebork.com
REKLAMA

3 grudnia każdy chętny zdrowy i dorosły człowiek będzie mógł wspomóc bank krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa. Na ten bezcenny lek czekają pacjenci przygotowywani do planowanych zabiegów operacyjnych oraz ofiary wypadków.

To kolejna wspólna akcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku i Starostwa Powiatowego w Lęborku. Mobilny krwiobus pojawia się cyklicznie na dziedzińcu starostwa, by obsłużyć wszystkich chętnych do dzielenia się bezcennym darem krwi. Krwi potrzebują nie tylko ofiary wypadków, czy osoby poddające się zabiegom operacyjnym, ale również osoby przewlekle chore, np. na białaczkę.

Krwiodawcą można zostać w wieku od 18 do 65 lat i oddać jednorazowo 450 ml krwi, nie częściej niż co dwa miesiące. Współczesne krwiodawstwo umożliwia nie tylko oddawanie krwi, ale także donację poszczególnych jej składników: osocza, płytek krwi, leukocytów czy erytrocytów.

Przypomnijmy pokrótce zasady:

  • rejestracja w godzinach od 8.00 do 12.00. W ramach rejestracji trzeba wypełnić ankietę i poddać się pomiarowi temperatury ciała.
  • należy zabrać ze sobą maseczkę zasłaniającą usta i nos.
  • dzień wcześniej, nie przemęczać się, zadbać o należyte nawodnienie organizmu, wypijając ok. 2 l wody, nie pić alkoholu, ograniczyć palenie i nie zażywać substancji psychoaktywnych.

Zachęcamy zarówno aktywnych dawców, jak i te osoby, które chciałyby po raz pierwszy podzielić się bezcennym lekiem. W tym przypadku pomóc jest bardzo łatwo – wystarczy chcieć.

          

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz