Zamknij
REKLAMA

Nowe punkty szczepień

08:00, 03.04.2021 | K.L
Skomentuj Fot: powiat-lebork.com
REKLAMA

W związku ze spodziewanym zwiększeniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 do Polski, planowane jest zwiększenie potencjału szczepień powszechnych. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w porozumieniu z Komisją Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego przedstawiła wytyczne do utworzenia Punktów Szczepień Masowych (PSM), które mają – obok punktów szczepień populacyjnych oraz węzłowo populacyjnych – uzupełnić mapę realizacji szczepień w całej Polsce. Nowe Punkty Szczepień Masowych będą tworzone przez samorządy w uzgodnieniu z wojewodami.

Punkty Szczepień Masowych mogą mieć istotny wpływ na przyspieszenie Narodowego Programu Szczepień oraz płynność i ilość realizacji szczepień w województwie pomorskim, w tym i również na terenie Powiatu Lęborskiego.

W związku z powyższym w Starostwie odbyło się spotkanie Starościny - Alicji Zajączkowskiej z  koordynatorem ds. szczepień ze strony Burmistrza Miasta Lęborka – Marianem Kurzydło. W spotkaniu udział wzięły także: Naczelna Pielęgniarka SPS ZOZ Lębork – Alicja Gajewska oraz pielęgniarka epidemiologiczna – Dorota Wiśniewska. Spotkanie koordynował kierownik Referatu Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Lęborku – Roman Wypasek.

Niestety, nieznane są jeszcze żadne ustalenia w w/w sprawie.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%