Zamknij
REKLAMA

O Punkcie Szczepień Powszechnych w Lęborku

12:30, 21.04.2021 | K.L
Skomentuj fot.: lebork.pl
REKLAMA

Ustalono już i trwają przygotowania do uruchomienia Punktu Szczepień Powszechnych w naszym mieście. Zdecydowano o usytuowaniu punktu w Szkole Podstawowej nr 8, w sali gimnastycznej.

Za taką lokalizacją przemawia duża powierzchnia sali, która umożliwi sprawny, bezpieczny i szybki  proces przyjmowania, rejestrowania i szczepienia w pełnym reżimie sanitarnym. Zapewniona będzie opieka lekarska, powstanie punkt pomocy medycznej, wydzielone poczekalnie przed i po szczepieniu, toalety – osobne dla personelu i dla osób szczepionych.

Obiekt będzie oznaczony tablicami informacyjnymi, wyznaczona będzie „ścieżka” – od wejścia, przez punkt rejestracji, poczekalnię, punkt lekarski, stanowiska szczepień i poczekalnię po szczepieniu po osobne wyjście dla zaszczepionych.

W lęborskim Punkcie Szczepień  Powszechnych szczepionych będzie mogło być około 200 osób dziennie – mówi Marian Kurzydło sekretarz Miasta i dodaje: - Liczymy, że nasz Punkt Szczepień znacząco przyspieszy i usprawni proces szczepienia  mieszkańców.

Organizacją punktu zajmuje się samorząd miasta Lęborka we współpracy z podmiotem leczniczym - SPS ZOZ w Lęborku. Lęborski ZOZ zabezpieczy personel medyczny, który również odpowiada za system rejestracji do szczepień oraz zamówienie odpowiedniej ilości szczepionek. Samorząd miasta odpowiada za wyposażenie i zorganizowanie punktu szczepień, zabezpiecza dostęp do telefonu i internetu, oznaczenie obiektu. O sprawny przebieg akcji, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa zadbają służby mundurowe, w tym OSP w Lęborku.

Punkt Szczepień Powszechnych w SP nr 8 ma ruszyć w przyszłym tygodniu.

Źródło: lebork.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%