Zamknij
REKLAMA

Komórki macierzyste – jak wykorzystuje się je przy zabiegach odmładzających?

09:58, 22.04.2021 | ?.W
Skomentuj
REKLAMA

Nauka ciągle poszykuje nowych sposobów na zahamowanie czasu i podarowanie nam dłuższego życia bez zmarszczek. Dzięki temu możemy dłużej zachować nasze zdrowie i działać w momencie, gdy widzimy pierwsze oznaki upływających lat – czy to w kwestiach zdrowotnych czy typowo urodowych.

Komórki macierzyste odgrywają w tych procesach ważne role, a medycyna intensywnie rozwija się w kierunku jak najlepszego wykorzystania tych cudownych komórek przy wszelakich metodach leczenia. I tak już od lat wykorzystuje się je również przy zabiegach medycyny estetycznej i to ze znakomitym skutkiem!

Czym są komórki macierzyste?

Komórki macierzyste zdradzają swoją rolę już w samej nazwie – są one podstawą życia płodowego człowieka, pozwalając mu na wzrost oraz rozwój organów i struktur znajdujących się w naszym ciele. Ich działanie nie kończy się jednak wraz z porodem. Komórki macierzyste znajdziemy również w organizmach dorosłych i odpowiadają między innymi za wytwarzanie krwi.

Dzięki swoim właściwościom, to jest zdolności do przekształcenia się w inne dowolne komórki w naszym organizmie oraz zdolności do ograniczonej liczby podziałów, komórki macierzyste wykorzystywane są z powodzeniem w badaniach nad chorobami takimi jak nowotwory oraz przy terapiach, także tych z zakresu medycyny estetycznej.

Jak komórki macierzyste wpływają na kondycję skóry?

Komórki macierzyste wykorzystywane są przy zabiegach, gdzie zależy nam na regeneracji danej tkanki, w tym wypadku skóry. Dlatego też komórki te są bardzo skuteczne przy zabiegach na redukcję zmarszczek, przebarwień, blizn, rozstępów, łysiny, cellulitu i innych. Zakres ich zastosowania jest szeroki i to na konsultacji z lekarzem możemy najtrafniej ocenić, czy ta metoda będzie optymalna dla nas, jako pacjentów.

Czy zabieg z wykorzystaniem komórek jest skomplikowany?

Jest to z pewnością dosyć czasochłonna metoda, gdyż najpierw komórki muszą zostać pobrane z organizmu pacjenta. Najczęściej komórki te możemy pozyskać z tkanki tłuszczowej lub osocza krwi czy szpiku. Proces pobrania materiału od pacjenta i następne przygotowania go do ponownej aplikacji trwa 4 do 6 godzin. Następnie komórki macierzyste zostają zaaplikowane w miejsce objęte leczeniem i pacjent gotowy jest do opuszczenia gabinetu.

Dużą zaletą tej metody jest jej wysoka skuteczność oraz niskie ryzyko powikłań. Przez to, że komórki pobierane są bezpośrednio od samego pacjenta, nie istnieje ryzyko ich odrzucenia. Jest to także materiał w pełni naturalny, a to oznacza, że nie wprowadzamy do naszych tkanek żadnych syntetyków. Pacjent bardzo szybko odzyskuję pełną sprawność po zabiegu, a pierwsze efekty może obserwować już po kilku tygodniach od jego wykonania. Choć zabiegi z użyciem komórek macierzystych nie zawsze oferują dożywotnie rezultaty, jest to z pewnością metoda, której warto przyjrzeć się z bliska.

Medycyna estetyczna to jedna z prężniej rozwijających się gałęzi medycyny, dzięki czemu to my, pacjenci, możemy poddawać się coraz skuteczniejszym i bezpieczniejszym procedurom, by uzyskać efekty, na których nam zależy.

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%