Zamknij
REKLAMA

Od dzisiaj Europejski Tydzień Szczepień

12.30, 26.04.2021 K.L
Skomentuj
REKLAMA

„Zapobiegać. Ochraniać. Uodparniać.” - to hasło Europejskiego Tygodnia Szczepień(EIW), obchodzonego w tym roku w dniach 26 kwietnia - 2 maja. Kampanię Europejskiego Tygodnia Szczepień koordynuje  WHO Europe i zaprasza do niego wszystkie państwa członkowskie z regionu europejskiego, a także  Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) oraz Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). EIW do grona swoich ambasadorów zaprasza wybitnych ekspertów i naukowców, którzy swoim autorytetem oraz doświadczeniem mogą wpłynąć na zmianę świadomości oraz postaw społecznych.

W tym roku obchodzimy już 16 edycję Europejskiego Tygodnia Szczepień, którego przesłaniem jest promowanie szczepień, jako sposobu zapobiegania wielu chorobom.  Ma na celu budowanie zaufania do szczepień jako dobra publicznego, które co roku ratuje życie i chroni zdrowie wielu milionów osób. Szczepienia są powszechnie uznawane za jedną z najbardziej skutecznych interwencji zdrowotnych na świecie. Obecna sytuacja związana z epidemią SARS-CoV-2 uwidoczniła, jak ważna jest profilaktyka oraz zapewnienie ochrony przed chorobami zakaźnymi.

Jednak podczas gdy świat koncentruje się na nowych szczepionkach o kluczowym znaczeniu dla ochrony przed COVID-19, nadal należy pamiętać również o innych chorobach i szczepieniu przeciwko nim.  Od ponad 200 lat szczepionki chronią nas przed chorobami zagrażającymi życiu, takimi jak ospa wietrzna, wirusowe zapalenie rogów przednich rdzenia kręgowego,  gruźlica, odra, różyczka, wirusowe zapalenie wątroby typu C czy zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego.

Promocja szczepień ochronnych oraz budowanie długofalowego zaufania do szczepień i walka z dezinformacją na ich temat są jednym z najistotniejszych zagadnień zdrowia publicznego, a ich realizacja leży w szeroko pojętym interesie zdrowotnym współczesnych społeczeństw.

Źródło: szpital-lebork.com.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%