Zamknij
REKLAMA

Spotkanie pielęgniarek i położnych z mieszkańcami

08.00, 10.05.2022 KL
Skomentuj Fot. szpitallebork/fb
REKLAMA

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych, który przypada 12 maja, 8 maja br. zorganizowano spotkanie pielęgniarek i położnych z mieszkańcami Lęborka.

Wydarzenie odbyło się w minioną niedzielę, 8 maja 2022 roku, na Placu Pokoju w Lęborku, w godzinach 11:00 - 14:00. Zostało zorganizowane przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Słupsku oraz Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lęborku i Akademię Pomorską w Słupsku w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych, który przypada 12 maja.

Mieszkańcy Lęborka i okolic mogli skorzystać z bezpłatnych pomiarów poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego krwi. Porad udzielały pielęgniarki i położne Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lęborku. Dodatkowo studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku zachęcali do wyboru swojej uczelni i udzielali informacji na temat specyfiki zawodu pielęgniarki, pielęgniarza, położnej i położnego. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele miejskich władz.

Ważnym elementem spotkania z Mieszkańcami były działania edukacyjne. Na specjalnych fantomach personel medyczny przeprowadzał szkolenia z zakresu samobadania piersi. Inne fantomy natomiast były pomocne do zdobycia umiejętności wysłuchiwania tętna płodu oraz poznania zasad profilaktyki powstawania zespołów FAS i dziecka potrząsanego. Mieszkańcy Lęborka mogli także skorzystać z okazji i zbadać poziom dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Źródło: szpitallebork/fb

 

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%