Zamknij
REKLAMA

Skuteczne sposoby na tupot białych mew

08.00, 27.12.2017 G.B
Skomentuj
REKLAMA

Nazwy są różne-kac, syndrom dnia następnego czy też nawet tupot białych mew, dolegliwości mogą być wyjątkowo męczące-ból głowy, mdłości i światłowstręt. Podpowiadamy, jak sobie radzić z kacem.

Jeszcze w trakcie zabawy
Wielokrotnie powtarzana rada "nie pij na pusty żołądek" jest uzasadniona. Podobnie jak sugestia, żeby przed piciem albo w trakcie picia wyskokowych trunków zjeść coś tłustego,np. rosół. Tłuszcz wyściela bowiem ścianki żołądka i może mocno ograniczyć wchłanianie alkoholu.
W trakcie zabawy warto pić soki z cytrusów - pomarańcza, grejpfrut czy też cytryna, które zniwelują posmak alkoholu i uzupełnią wypłukiwane witaminy. Unikaj natomiast napojów gazowanych, które spowodować mogą mocniejsze upojenie alkoholowe i zwiększyć porannego kaca

Po powrocie do domu
Co zrobić od razu po obudzeniu? Tutaj opinie są różne, część lekarzy proponuje spacer i kontakt ze świeżym powietrzem, inne porady mówią o szybkim uzupełnieniu niedoboru witamin. Jeśli zdecydujesz się na to drugie rozwiązanie, to możesz wypić wodę z kiszonych ogórków, sok z pomidorów albo marchwi oraz mocną zieloną herbatę z cytryną i dużą ilością cukru. Unikaj jednak kawy, po niej sytuacja może się bowiem pogorszyć.

Postaraj się coś zjeść
Jeśli Twój żołądek na to pozwoli, to możesz spróbować coś zjeść. Dobrze ci zrobi jajecznica czy rosół albo bulion, bo zawierają substancje, których twój organizm potrzebuje w takiej sytuacji.

Ostrożnie z lekami
Jeśli tupot białych mew jest wyjątkowo głośny, to powinieneś uważać z lekami. W tym stanie łatwo je przedawkować, poza tym żołądek, zmęczony wcześniejszymi szaleństwami, może źle na nie zareagować.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%