Zamknij
REKLAMA

Rozbudowa ŚDS-u Lwiątko

14.00, 28.11.2019 A.D
Skomentuj
REKLAMA

Kilka tygodni temu rozpoczęła się rozbudowa budynku Środowiskowego Domu Samopomocy „Lwiątko” przy ul. Kossaka (I etap). Miasto na ten cel pozyskało 350 tys. zł dotacji od Wojewody Pomorskiego w ramach programu „Za życiem” dla ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi (300 tys. zł na roboty budowlane i 50 tys. zł na wyposażenie).

Projekt przewiduje rozbudowę budynku o 212 m2 poprzez m.in. dobudowanie nowego piętra. Prace budowlane mają zakończyć się do końca tego roku. Efektem końcowym pierwszego etapu będzie zamknięty stan surowy. Trwają zabiegi o pozyskanie kolejnego dofinansowania na zakończenie inwestycji. Koszt obecnie realizowanych prac budowlanych wynosi 345 tys. zł. Inwestycję realizuje Zakład Budowlany „Dzida i Zaręba” sp. jawna z Lęborka.

Środowiskowy Dom Samopomocy „Lwiątko” ma pod swoją opieką 33 dorosłe osoby z niepełnosprawnościami. W nowych pomieszczeniach znajdzie się duże, wielofunkcyjne pomieszczenie do spotkań, także z rodzinami uczestników ŚDS-u oraz sala do rehabilitacji. W dotacji uwzględniono 50 tys. zł na wyposażenie pomieszczeń m.in. o stoły, krzesła i sprzęt rehabilitacyjny.

(A.D)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%