Zamknij
REKLAMA

Rozbudowa ŚDS-u „Lwiątko”

14:00, 28.11.2019 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Kilka tygodni temu rozpoczęła się rozbudowa budynku Środowiskowego Domu Samopomocy „Lwiątko” przy ul. Kossaka (I etap). Miasto na ten cel pozyskało 350 tys. zł dotacji od Wojewody Pomorskiego w ramach programu „Za życiem” dla ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi (300 tys. zł na roboty budowlane i 50 tys. zł na wyposażenie).

Projekt przewiduje rozbudowę budynku o 212 m2 poprzez m.in. dobudowanie nowego piętra. Prace budowlane mają zakończyć się do końca tego roku. Efektem końcowym pierwszego etapu będzie zamknięty stan surowy. Trwają zabiegi o pozyskanie kolejnego dofinansowania na zakończenie inwestycji. Koszt obecnie realizowanych prac budowlanych wynosi 345 tys. zł. Inwestycję realizuje Zakład Budowlany „Dzida i Zaręba” sp. jawna z Lęborka.

Środowiskowy Dom Samopomocy „Lwiątko” ma pod swoją opieką 33 dorosłe osoby z niepełnosprawnościami. W nowych pomieszczeniach znajdzie się duże, wielofunkcyjne pomieszczenie do spotkań, także z rodzinami uczestników ŚDS-u oraz sala do rehabilitacji. W dotacji uwzględniono 50 tys. zł na wyposażenie pomieszczeń m.in. o stoły, krzesła i sprzęt rehabilitacyjny.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%